Hendek Vadi Emlak
AKP Genel Merkez cephesinde yaşananların ardından AKP Hendek Teşkilatından aday isimleri istendi. Bu sabah parti genel merkezine giden adaylar arasından Ali Kemal Sofu genel merkez tarafından aday olarak belirlendi.

 

Daha önce AKP Hendek Teşkilatının belirlediği Sefer Sarı ile birlikte Ali Kemal Sofu Genel Merkeze gitmelerinin ardından Hendek İlçe teşkilatından tekrar isim istendi.

Yaşanan son gelişmelerin ardından AKP İlçe teşkilatı toplantı yaparak Genel Merkeze gönderilecek isimler hakkında yapılan toplantılar sonucunda Hendek AKP Teşkilatının belirlediği 5 isim  Ankara Genel Merkeze gitti. AKP Hendek İlçe teşkilatının belirlediği isimler İrfan Püsküllü, Orhan Aydın, Ahmet Kavakçı, Orhan Üretmen ve Fatih Yalçınkaya bugün AKP Genel Merkezine gitti. Genel merkeze giden isimlerden Yeşilyurt Belde Belediye Başkanlığı görevi yapan Musiad Üyesi İrfan Püsküllü, AKP Hendek Gençlik Kolları Başkanlığı görevi yapan Orhan Aydın, Bir dönem Gençlik Kolları Başkanlığı görevi yapan Ahmet Kavakçı, Emekli Diyanet Görevlisi Orhan Üretmen ve Ufuk Dil Eğitim Merkezi işletme sahibi Fatih Yalçınkaya yer aldı. Bu sabah parti genel merkezine giden adaylar arasından Ali Kemal Sofu genel merkez tarafından aday olarak belirlendi.

 

SAÜ İlahiyat mezunu olan iş adamı 33 yaşında ki Ali Kemal Sofu 15 yıldır Teşkilat Bünyesinde bulundu.Son dönemde üst yönetim kurulu üyeliği yapan Sofu evli ve 1 çocuğu var.