Hendek İnşaat Tadilat
AKP Belediye Başkan Adayları dün Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenen şovla tanıttı. Tanıtımda Zeki Toçoğlu, aday adaylığı sürecinin geride kaldığını ifade etti

 

AKP belediye başkan aday tanıtım toplantısı dün akşam Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenen programla yapıldı. Tanıtıma Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AKP MKYK üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 16 ilçenin belediye başkan adayları ve teşkilat üyeleri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, aday adaylığı sürecinin sona erdiğinden bahsederek, “Şimdi önümüze bakma zamanı. Biz küçük meselelerin değil, büyük vizyonların bekçisiyiz” dedi.

İDDİALI KONUŞTU

Millete hizmet etmeye devam edeceklerini ifade eden Toçoğlu, “Bu milletin başını öne eğecek hiçbir şey yapmadık. Kendimizden eminiz. Abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan olsun. Hizmet anlamında neler yaptığımıza aziz milletimiz yakından şahittir. Bu belediyeyi maaş ödeyemez durumda teslim aldık ama bugün nitelikli, millete hizmet etme yolunda yarışan bir belediye haline geldik. Yolumuz açık olsun, Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

HEDEF

AKP MKYK Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek ise, “Sakarya Ak Parti belediyeciliğini iyi bilir. İnşallah 31 Mart sabahı 17 belediyemizle birlikte hizmete devam edeceğiz” diye konuştu. AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Hedefimiz Sakarya’daki en büyük oyu alıp, Ak Parti’nin bayrağını daha yükseğe taşımaktır. Bunun için var gücümüzle çalışacağız, Sakarya’yı karış karış gezeceğiz. Başbakanımız Sakarya’dan daha büyük başarı bekliyor. Sakarya’nın ahenkli tablosu adeta herkesi imrendirmektedir. Bunun devamını sağlamak da bizim boynumuzun borcudur” dedi.

‘KIRILMASINLAR’

AKP Milletvekili Hasan Ali Çelik, aday adayı olanlara teşekkür ederek, “Bugün bir seçim için başlangıç startını veriyoruz. Bütün aday adaylarıyla en yakın zamanda buluşup, kırgınlıklar varsa telafi ederek bu süreci en başarılı şekilde atlatalım. Burada bulunanlar kadar bulunmayanlar da bizim için önemlidir” diye konuştu.AKP Milletvekili Ayhan Sefer Üstün de aday adayı olanlara teşekkür ederek, “Sakın ola üzülmesinler, kırılmasınlar, yanımızda dursunlar. Mutlaka bu şemsiyenin altında onlara da yer olacaktır” dedi.

İDDİALI KONUŞTU

AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu, “Belediyecilikte ilkleri biz hayata geçirdik. Sağlıklı değerli bir Sakarya’ya sahip olmak için 16 ilçenin de belediyeleri gece-gündüz çalışıyor. Kapalı kapılar ardında millete karşı toplum mühendisliğini savunanlar iktidar yolunun buradan geçmediğini bilsinler. 31 Mart sabahı Sakarya 17 Ak Parti Belediyesiyle yarınlara, daha aydınlık günlere doğru yol alacaklar” ifadelerini kullandı.

‘KARARLIYIZ’

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AKP’nin ulu bir çınarın bu çağdaki en güçlü damarı olduğunu ifade eden İslam, “Selçuklu çınarı, Osmanlı çınarı, Cumhuriyet çınarının en güçlü damarıdır. Köklerimiz o kadar derin, siyasi tecrübemiz o kadar engin ve yapmak istediklerimiz o kadar güzel ve büyük ki. Biz bu köklerden güç alıyoruz. Allah'ın izniyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da savrulmadan ve eğilmeden büyük bir kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

REHAVET

AKP’nin siyasi tuzaklara alışık olduğunu belirten İslam, “Tuzaklara karşı ne kadar şerbetli olduğumuzu akıllarından çıkardılar. Biz bunları gördük ve aştık, aşmaya devam edeceğiz. Bunu da hep beraber yapacağız” diyerek AKP olarak asla rehavete kapılmadıklarını söyledi. Yerel seçimlerle ilgili konuşan İslam, “Sakarya Ak Parti’nin kalesi durumundadır. 30 Mart’ta demokrasi sınavı vereceğiz. İlk hazırlık taşını bugün koyuyoruz. 31 Mart sabahı Sakarya 17 Ak Parti’li belediye başkanlarıyla beraber daha güzel bir çalışma temposuna girecek. Asıl işimiz o zaman başlayacak” dedi.

 

PLATFORMDA YÜRÜDÜLER

Yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve 16 ilçenin belediye başkan adayları tanıtıldı. Spor Salonu içindeki platformda yürüyerek, özgeçmişi okunan adaylar, sahneye gelerek partilileri selamladı. Adaylar Bakan Ayşenur İslam, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu ve ilçe başkanlarıyla birlikte ellerini havaya kaldırarak, poz verdi. Tuğçe AĞIRLAR

 

DEMOKRASİ SINAVI

Türkiye'nin 30 Mart'ta demokrasi sınavı vereceğine işaret eden İslam, "Demokrasinin namusunun sandık olduğunu herkese göstereceğiz. Bu seçimde 30 büyükşehir belediyesi için mücadele edeceğiz. Bu büyükşehir belediyelerinin nüfusu, toplam nüfusumuzun yüzde 76'sını oluşturuyor. Bu nedenle büyükşehirlerdeki partililerimizin üzerine biraz daha fazla yük düşüyor" diye konuştu.

ECDADIN HAYALİ

İslam, sözlerini şöyle tamamladı: "AK Parti iktidarı, halkın refahı için çalışmadı sadece, ecdadımızın hayal ettiklerini yapmaya çalıştı. Her alanda yükselebilmek için pek çok politikayı devreye soktu. Bu politikaları, daha da geliştirmek için çalışıyoruz. 2002'de sosyal yardım ve hizmetler için toplam 1 milyar 376 milyon liralık kaynak ayrılırken, bugün bu rakam 22 milyar 645 milyon liraya yükseldi. Yani 22 kat. Engellilere yönelik en kapsamlı çalışmayı yürüttük. Evlerinde bakılan 426 bin engellimiz var. Bizden sosyal destek alan ayrıca 540 bin engellimiz var. Özel bakım merkezlerinde devlet himayesinde bakılan yaklaşık 10 bin engellimiz var. Bunu da siyasi istikrar sayesinde yaptık. Sizler, bizim arkamızda durduğunuz için yaptık.

HİZMET VE KARDEŞLİK

AK Parti çatısı altında sadece hizmet ve kardeşlik var. Tüm sorunları da bu şekilde çözeceğimize söz veriyoruz. Eserlerimizle övündük, bundan sonra da yeni eserler bırakacağız. Ülkemiz ve milletimiz için çalışanların kalplerinde unutulmaz izler bırakmak istiyoruz. 12 yıllık iktidarımızda yaptıklarımızı, halkımızın desteğiyle yaptık."