AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz katılımıyla Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya, İl Yönetiminin yanı sıra, İl Disiplin Kurulu Üyeleri ve Demokrasi Hakem Kurulu Üyeleri de katıldı. Toplantıda yeni il yöneticileri birbirleriyle tanıştı.

Yönetim Kurulu Üyelerinin tek tek kendisini tanıtmasının ardından konuşan İl Başkanı Tever, çok önemli bir süreçte zorlu bir görev üstlendiklerini belirterek şunları söyledi: “Geçtiğimiz Çarşamba günü coşkulu ve heyecan dolu bir kongreyi hep birlikte geride bıraktık. Her bir kongremiz beraberinde getirdiği yenilenmeyle birlikte partimizin güçlenmesine ve daha da büyümesine vesile olmuştur. Yönetim kadromuzda yüzde 42’lik bir değişime gittik. Önümüzde uzun bir süreç ve başarılacak birçok kazanım var. AK Parti, değişim ve dönüşüm sürecini en iyi şekilde her kademesine uygulayan ve bu yenilenme süreçlerinden başarıyla çıkan bir siyasi partidir. Kongre’de göreve seçilen tüm dava arkadaşlarımı tekrar tebrik ediyorum. Sakarya’mıza hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağımız yeni bir dönem olacak inşallah. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023 hedeflerimize emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Tüm dava arkadaşlarımızla, teşkilatlarımızla nice güzel çalışmalara imza atacağız inşallah. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin” dedi.

AK Parti'nin dört temel özelliği olduğunu dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “Bu özellikten biri olmazsa, AK Parti ve dava hareketinde eksiklikler ortaya çıkar. Birincisi AK Parti, demokrat bir partidir. Bunlarda öncelik sıralaması yapmıyorum, yan yana koyuyorum. Bu memlekette millet iradesinden başka hiçbir iradeye 'Eyvallah' demez. Milletin oyuyla seçilene sonuna kadar saygı gösterir. Milletin iktidarını, milletin en önemli tercihi olarak görür ve o tercihe sonuna kadar saygı gösterir. Bizimle diğerleri arasındaki fark da budur.”

Ali İhsan Yavuz, reformculuğun AK Parti'nin ikinci özelliği olduğunu, siyaset ve ekonomi alanında her dönem reformlara imza attıklarını kaydederek, AK Parti'nin hem ülke içindeki hem de küresel ölçekteki sıkıntılardan reform iradesiyle çıktığını belirterek; “Şimdi de pandemi şartları sonrasında oluşan Türkiye ve dünyanın şartlarında ortaya çıkan yeni durumdan Türkiye'nin güçlü çıkması için her türlü hazırlıklar yapıldı. Yakında Cumhurbaşkanımız bunu ayrıntılarıyla kamuoyu ile paylaşacak. Siyasi, hukuki ve ekonomik reform süreçlerini gerçekleştireceğiz” dedi.

Yerli ve milli olmanın AK Parti'nin üçüncü özelliği olduğunu, savunma sanayisinde mesafe kat edildiğini, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemine sahip olduğunu dile getiren Yavuz, asıl rahatsızlığın S-400'lerden ziyade Türkiye'nin yakın zamanda bu sistemleri üretebilecek hale gelmesi olduğunu aktardı.

Yavuz, AK Parti'nin 'Türkiye partisi' olduğunu ve bunun da dördüncü özellikleri olduğunu anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti milletin partisidir. AK Parti bir sınıfın, zümrenin, bir coğrafi bölgenin, bir kesimin partisi değil, Türkiye'deki 83 milyon vatandaşımızın partisidir. Hatta dünya mazlumlarının mağdurlarının partisidir. Bizim kitabımızda insanları doğulu-batılı, Türk-Kürt, başörtülü-baş açık, şehirliler-köylüler diye ayırt etmek yazmaz. Bizim kitabımızda 83 milyonun hepsi kardeştir, arkadaştır, aynı milletin fertleridir. Bütün yurttaşlarımız eşit ve özgürdür. Bizim partimizde makam ve mevkiinin hiç bir önemi yoktur. Genel Başkanımızdan, mahalle başkanımıza kadar her kademe aynı görev sorumluğunu taşımaktadır. Ben bugüne kadar davamızda ve partimizde görev yapan, katkıda ve hizmette bulunan tüm kardeşlerime en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Teşkilatlar olarak amacımız; halkımıza, hizmetin en iyisini en doğru şekilde sunmaktır. Toplantı vesilesiyle sizleri de tebrik ediyor, yeni dönemde yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

 

İşte AK Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyeleri:

Ahmet Fazlıoğlu; 1972 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Nakliye, sigorta, iklimlendirme sistemleri gibi muhtelif ürün ve hizmetler üzerine faaliyet gösteren işletmede ticari hayatına başlayan Fazlıoğlu, Adalı Çelik şirketi kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı olarak ticari hayatına devam etmektedir.

 

Ayşe Kahraman; 1969 yılında Karabük’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karabük’te tamamladı. Birçok farklı firmada muhasebe müdürü olarak mesleğini icra etti. AK Parti’de çeşitli kademelerde görev aldı. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

Berrin Yılmazer; 1969 yılında Sapanca’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sapanca’da tamamladı. Turizm alanında ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan Yılmazer, TÜRSAB Doğu Marmara Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmaktadır.

 

Cengiz Bakan; 1970 yılında Karasu’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Erenler Atatürk sanayi sitesinde otomotiv yedek parça alanında ticari faaliyetlerine devam etmektedir. AK Parti Karasu İlçe teşkilatında çeşitli kademelerde görev aldı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Cevat Özbay; 1959 yılında Sakarya’da doğdu. İlk ve orta öğretim eğitimlerini Sakarya’da tamamladı. Geçmiş dönemlerde AK Parti İl Yönetiminde görev aldı. Çiftçilik mesleğini icra eden Özbay, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ekrem Duran; 1982 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adapazarı’nda tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 13 yıldır Sakarya’da avukatlık yapmakta olan Duran, Arabuluculuk ve İş Hukuku uzmanlık eğitimi alarak Uzman Arabulucu olarak çalışmaktadır. AK Parti’de İl Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Erkut Aşoğlu; 1959 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimini Adapazarı’nda aile işletmelerinde de görev yaparak tamamladı. Aile iştigali olan Konfeksiyon ve İnşaat sektöründe Gayrimenkul Geliştirme, Mümessillik ve Dış Ticaret faaliyetleri yürüttü. İTÜ Sakarya Müh. Fakültesinden Makina Mühendisi olarak mezun olan Aşoğlu, ardından eğitim amacıyla ABD’de bulundu. Türkiye’de ve ABD’de birçok STK da yöneticilik yaptı, kuruluşunda görev aldı. 1994 yılında RP den Meclis üyesi, Belediye Bşk. Yrd. olarak aktif siyasi görev üstlendi. 2015 yılından beri İl Yönetiminde Başkan yardımcılıkları görevi yürüten Aşoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Enis Aksoy; 1978 yılında Gölcük’te doğdu. 1994’te Adapazarı İmam Hatip Lisesi’nden, 2005’te A.Ü. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldu. 1997-2001 yılları arasında çeşitli yerel ve ulusal radyolarda sunucu-spiker olarak çalıştı. 2001-2010 yılları arasında reklam ajanslarında sanat yönetmenliği yaptı. Şu anda uluslararası stok ajanslara illüstratör olarak içerik üreten şirkette yönetici olarak ticari hayatına devam etmektedir.

 

Enver Tok; 1970 yılında Serdivan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Sakarya'da tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldu. AK Parti’de İl Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulundu. 1999 yılında Serdivan'da teknik hırdavat ve inşaat malzemeleri üzerine bir şirkette ticari hayatına devam etmekte olan Tok, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Emre Tan; 1989 yılında Serdivan’da doğmuştur.  İşletme Fakültesi Mezunu olan Tan, Sigorta acenteliği yapmaktadır. Ada Ak-Tan Sigorta, Paix Travel, Tan Otomotiv gibi firmaların kurucusudur. Sasader Yönetim Kurulu Başkanlığı, SakaryaGiad Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği ve ETD Kurucu icra kurulu üyelik görevlerine aktif olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Enes Akcan; 1980 yılında Sakarya’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun olan Akcan, 2002 yılından bu yana hazır giyim mağazacılık alanında ve gayrimenkul sektörlerinde ticari faaliyetlerine devam etmektedir. 2015 yılında SakaryaGİAD kurucu üyeliği, 2018 yılından itibaren SATSO Meclis üyeliği görevini sürdürmektedir. Akcan, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Fatih Balkancı; 1992 yılında Sakarya'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Barosundan avukatlık ruhsatını teslim alan Balkancı, Sakarya’da mesleki faaliyetlerine devam etmek adına Sakarya Barosuna nakil oldu. Meslek hayatına aktif olarak Sakarya'da devam etmektedir.

 

Fatih Akın; 1980 yılında Sakarya’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunudur. Üç dönem AK Parti Pamukova İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Pamukova’da sigorta aracılık hizmetleri ve inşaat sektörü ile uğraşan Akın, evli ve beş çocuk babasıdır.

 

Fatma Betül Özenç; 1995 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. 2018 yılında Maltepe Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. SUBÜ’ de İnşaat Mühendisliği yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 

Fevzi Gürsoy; 1980 yılında Sakarya’da doğdu, ilk orta ve lise öğrenimini Sakarya’da tamamladı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünde Yüksek lisansını tamamladı. İstanbul ve Sakarya Büyükşehir Belediyesinde çeşitli birimlerde görev yaptı. 2014 Yerel Seçimleri için memuriyetten istifa ederek orman ürünleri imalatı ve ticareti yapan kendi aile şirketlerinde yöneticilik yapan Gürsoy, evli ve bir çocuk babasıdır. AK Parti’de İl Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulundu.

 

Fikret Kesim; 1971 yılında Hendek ilçesinde doğdu. Mali müşavir olarak ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan Kesim, evli ve iki çocuk babasıdır. AK Parti’de İl Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulundu.

 

Harun Şen; 1974 yılında Erenler’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunudur. İnşaat sektöründe aile şirketinin yöneticiliğini yapan Şen, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Hamza Kuriş; 1983 yılında Sakarya’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunudur. Ahşap ve orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde çalışmakta olan Kuriş, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Hasan Şevki; 1980 yılında Düzce'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Düzce’de tamamladı. Niğde

Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Şevki, HBU Elektrik Enerji A.Ş, YMS Elektrik Enerji A.Ş ve Petzanya LTD. ŞTİ. şirketlerinde yönetim kurulu başkanlığı olarak ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Şevki, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Hasan Gudil; 1959 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erenler’de tamamladı. Erenler Bekirpaşa’da Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Esnaflıktan emekli olan Gudil, çiftçilik mesleğini icra etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

İlhan Türkseven; 1983 yılında Düzce’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Eczacılık fakültesinden mezun olduktan sonra Adapazarı’nda eczacı olarak ticari faaliyetlerini sürdüren Türkseven, evli ve bir çocuk babasıdır. AK Parti’de İl Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulundu.

İrfan Püsküllü; 1966 yılında Trabzon’da doğdu. Sakarya’da inşaat malzemeleri üzerine bir firmanın sahibi olarak ticari faaliyetlerini sürdüren Püsküllü, Hendek’te; Belde Başkanlığı, Meclis Üyeliği ve Belediye Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

İrem Tömekçe Gezer; 1990 yılında Sakarya'da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Stajını İstanbul'da tamamladıktan sonra 2014 yılından bu yana Sakarya Barosu'na bağlı serbest avukat olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

Kadir Alagöz; 1988 Karadeniz Ereğli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Sakarya’da inşaat ve kanatlı hayvancılık sektörü üzerine faaliyette bulunan şirketlerinde yönetici olarak görev yapmaktadır.

Kürşat Kılıç; 1980 yılında Ağrı’da doğmuştur. Matbaa, Hayvancılık, Restoran gibi farklı alanlarda ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan Kılıç, Sakarya Matbaacılar Derneği kurucusudur. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Kenan Işıklı; 1979 yılında Sakarya’da doğan Işıklı aslen Elazığlıdır. 1977’den bu yana baba mesleği olan mobilya ve ahşap ürünleri üzerine Serdivan’da mağazacılık faaliyetlerini sürdüren Işıklı, evli ve üç çocuk babasıdır. ASKON Kurucu Başkan Yardımcılığı ve DEİK Estonya İş Konseyi Üyeliği görevlerinde bulundu.

 

Merve Hilal Coşar; 1984 yılında Adapazarı’nda doğdu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümü mezunudur. Eğitim sektöründe işletme sahibi ve yöneticisi olan Coşar, sürücü kursu sahibi olarak ticari faaliyetlerine devam etmektedir. AK Parti’de İl Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuk annesidir.

Mihriban Sezer; 1992 Yılında Sakarya’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde eczacılık eğitimimi tamamladı. 2015 yılında Sakarya Neutec İlaç Fabrikası'nda bir yıl kadar mesul müdürlük yaptıktan sonra eczacı olarak işletme sahibi olan Sezer, evlidir.

 

Muhammet Ensar Halıcı; 1990 yılında Adapazarı’nda doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezun olarak Sakarya Barosuna bağlı serbest avukat olarak çalışmakta olan Halıcı, evlidir.

 

Mükerrem Koç; 1973 yılında Erzurum’da doğdu. Sakarya’da Müteahhitlik yapmakta olan Koç, uzun yıllar Erzurumlular Derneğinde başkanlık görevinde bulundu.

 

Murat Salih Başer; 1990 yılında Adapazarı’nda doğdu. Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 5. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresinde Sakarya İl Gençlik Kolları başkanlığına seçildi. Başer, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Ömer Arslan; 1968 yılında Adapazarı doğumludur. İşletme bölümü mezunu olan Arslan çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almıştır. Adapazarı’nda beyaz eşya bayiliği, müteahhitlik ve spor tesisi işletmeciliği yapmakta olan Arslan, evli ve üç çocuk babasıdır. SATSO Meclis Üyeliği ve AK Parti’de İl Başkan Yardımcılıkları görevlerinde bulundu.

 

Perihan Yaylalı; 1986 yılında Erenler’de doğdu. Aslen Erzurumlu olan Yaylalı; ilk, orta ve lise eğitimini Erenler’de tamamladı. İstanbul’da uzun yıllar dini bilimler ve Kuran ilmi üzerine aktif çalışmalarda bulunan Yaylalı ev hanımıdır.

 

Rıza Bora; 1975 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Sakarya Akyazı’da tamamladı. Aile şirketinde yönetici olarak ticari faaliyetlerine başlayan Bora, bir süre Hollanda’da inşaat sektörü üzerine ticari faaliyetlerini sürdürdü. TÜMSİAD Hollanda Başkanlığı, Genel Merkez Üyeliği ve DEİK Avrupa Konseyi Üyeliği görevlerinde bulunan Bora, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Savaş Yılmazer; 1976 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Kafe ve restoran alanında hizmet veren işletme sahibi olarak ticari hayatına devam eden Yılmazer, aynı zamanda SATSO Meclis Üyeliği görevinde bulunmaktadır.

 

Seher Kural Cinanoğlu; 1969 yılında Gümüşhane’de doğdu. Ev hanımı olan Cinanoğlu, sosyal politikalar alanında çeşitli kurum ve kuruluşlarda görev yapmıştır. AK Parti’de çeşitli kademelerde görev aldı. Evli ve dört çocuk annesidir.

 

Serdar Özdemir; 1978 yılında Akyazı’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Arifiye ilçesinde fotoğrafçılık üzerine ticari faaliyetlerini sürdüren Özdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sevde Girişken; 1994 yılında Sakarya’da doğdu. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. SATSO Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu üyesi olan Girişken, Beşiktaş JK Kongre üyesidir. Sakarya’da 1927 yılından beri faaliyet gösteren aile şirketlerinde yönetici olarak ticaret yapmaktadır.

 

Sinan Uyar; 1978 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya'da tamamladı. Sakarya Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Uyar, toptan bakkaliye üzerine faaliyetler gösteren aile şirketinde yönetici olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda YeniSakarya gazetesinde imtiyaz sahibi olarak görev yapmakta olan Uyar, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Süleyman Yıldırım; 1978 yılında Akyazı’da doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimini Sakarya’da tamamladı. Parke ve orman ürünleri üzerine aile şirketinde faaliyetlerini sürdüren Yıldırım, firmada yöneticilik görevinde bulunmaktadır. Trabzonspor Kongre üyesi olan Yıldırım, AK Parti’nin çeşitli kademlerinde görevlerde bulunmuştur. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Sibel Galipoğlu; 1987 yılında Sakarya’da doğdu. Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olan Galipoğlu, yapı denetim, proje ve mühendislik alanlarında hizmet veren kendi işletmesinde ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Selim Yıldırım; 1993 yılında Geyve’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. İstanbul Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İnşaat ve müteahhitlik alanlarında aile şirketinde ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Semih Gülşan; 1971 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Branda üretimi alanında hizmet veren aile şirketinde yönetici olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Serra Koç; 1996 yılında Sakarya'da doğdu. Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Sakarya Barosuna kayıtlı olarak Serdivan’da serbest avukat olarak çalışmaktadır.

 

Şenol Çalışkan; 1977 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. 1998 yılından itibaren Sakarya’da süt ve gıda makineleri üretimi yapan aile şirketinde yönetici olarak iş hayatına devam etmekte olan Çalışkan, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Uğur Çarboğa; 1987 yılında Ağrı'da doğdu. Yüksek lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan Çarboğa, ticaret ile uğraşmaktadır. MÜSİAD Sakarya Şubesinde çeşitli görevlerde bulunan Çarboğa, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Ülker Şenyurt; 1968 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladı. 1992 yılında evlenerek Sakarya’ya yerleşen Şenyurt, AK Parti Adapazarı ilçesinde meclis üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulundu. Şenyurt, evli ve iki çocuk annesidir.

 

Yavuz Korkmaz; 1975 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Otomotiv ve gıda sektörleri üzerine çalışan firmada ticari faaliyetlerini sürdüren Korkmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yusuf Çelik; 1990 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunudur. Endüstriyel mutfak ve ticari buzdolapları alanında hizmet veren aile şirketinde ticari faaliyetlerine devam etmektedir.