Hendek İnşaat Tadilat

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, 5. Olağan İl Kongresi kapsamında Sakaryalı AK Partililer ile bir araya geldi. Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye Başbakan Davutoğlu’nun yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Şaban Dişli, Ali İhsan Yavuz, Hasan Ali Çelik ve Ayhan Sefer Üstün ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

 

5. Olağan İl Kongresi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Sakarya İl Başkanı Uncuoğlu, “Sessiz Dünya’nın sesi, kimsesizlerin kimi olarak çıktığımız millete hizmet yolunda AK Teşkilatları olarak azim ve kararlılıkla görevlerimize sarıldık. Sakarya’da üye sayımızı 3 kat arttırarak 141 bine ulaştırdık. Seçim beklemeden 365 gün hemşerilerimizle birlikte olduk. Zor dönemlerde birbirimize karşı olan kardeşlik hukukumuzu daima canlı tuttuk. Sakarya’da kazanılan bu büyük başarılar için Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyor, 5. Olağan İl Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Uncuoğlu’nun ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “AK Partililer olarak bizler, yıllar önce, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve sizlerin öncülüğünde, bu halka sevdalanıp, kutlu bir medeniyet yolculuğuna çıktık. Ve bu medeniyet yolculuğumuzda hamdolsun rabbimiz bizlere hiçbir partiye nasip olmayacak başarılar lütfetti. Bu necip milletin hayallerini gerçekleştirmek için azimle mücadele ettik. Halkın iradesini egemen kıldık. Kimsesizlerin kimsesi, mazlum milletlerin umudu olduk. Daha güzel bir Türkiye ve daha yaşanabilir bir dünya inşa etmeye çalıştık. Geldiğimiz noktada, bu insanlık davasının artık bir sahibi var, o da AK Parti’dir” diye konuştu.

 

Sakarya’nın yeni Türkiye yolunda en büyük katkıyı sağlayacak şehirlerden biri olduğuna da dikkat çeken Başkan Zeki Toçoğlu, “Sakarya’mızın 7 Haziran’da yeni bir zafere imza atacağından en ufak bir kuşkumuz bulunmamaktadır. Bu davaya gönül veren, Ak Parti teşkilatında görev almış olan değerli arkadaşlarıma içtenlikle teşekkür ediyorum. Yeni görevi üstlenecek arkadaşlarımız da, birlik ve beraberlik içinde, partimizin misyonuna uygun olarak, Sayın Başbakanımızın vizyonu doğrultusunda önümüzdeki seçimlere kilitlenecekler. Partimizi daha ileri noktaya taşıyacakladır. Kongremizin şehrimize, partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “AK Parti ailesi olarak uzun bir yolun yolcularıyız. AK Parti’yle Türkiye Dünya’ya yardım eden bir ülke olmaya devam edecek. İnşallah bu kutlu yürüyüş ile birlikte Türkiye hem merhamete hem de güce sahip bir ülke olmayı sürdürecek. Birlik ve beraberlik içerisinde 7 Şubat’ta şah, 7 Haziran’da da mat yapacağız. Birlik ve beraberliğimizin devam edeceğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Yeni İl Başkanımız ve yönetimine başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun”  dedi.

 

Sakarya’nın her zamanki gibi destan yazdığını kaydeden Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Sakarya aziz olsun. Üstat Necip Fazıl o zor günlerde diyordu ki; ‘Eyvah, eyvah, Sakaryam, sana mı düştü bu yük? Bu dava hor, bu dava öksüz, bu dava büyük!’ Aziz Üstat, artık bu dava hor da değil, öksüz de değil. Biz eyvah demiyoruz, elhamdülillah diyoruz. Bu davanın sahipleri var diyoruz. Şükür olsun Sakarya var diyoruz. Bu davanın fertleri olarak ne zaman Sakarya kenarına gitsek; Dicle'yi, Fırat'ı görürüz. Tuna'yı, Nil'i, Maveraünnehri görürüz. Sakarya’nın suyunu içmiş olan, Sakarya’yla şereflenmiş olan, Sakarya’yla izzeti yaşamış olan kimse hiç başını eğer mi?” diye konuştu.

 

 

 “Sakarya’da 133 kilometre duble yol vardı. Bunu 323 kilometreye çıkardık. İlçelerimize ve şehir merkezine çok sayıda hastane kazandırdık. Sakarya’yı Anadolu’nun ulaşım arterinin merkezine getiren projeler hayata geçirildi. Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı Sakarya’ya yepyeni bir canlılık veriyor. Ayrıca Sakaryamız üzerinden geçecek Kuzey Marmara Otoyolu’yla ulaşım hattı merkezi ve üssü olacak. İnşallah en kısa zamanda Adapazarı-Karasu Demiryolu Hattı üzerinde çalışmalarımız başlayacak. Karasu Limanı’nı, Karadeniz’de önemli bir liman haline getirmeye kararlıyız. İnşallah Sakarya ülkemizin medarı iftiharı haline gelecek.”

İşte AK Parti İl Yönetimi

AKP’de Fevzi Kılıç’ın il başkanlığındaki il yönetimi belli oldu. AKP İl Yönetimi’nde şu isimler yer alıyor: Abdürrahim Düzcan, Ahmet İpçioğlu, Canan Mehmetağaoğlu, Cengiz Can Çetin, Dursun Caner, Ekrem Duran, Elif Örçün, Enver Tok,Erdoğan Demirci, Erkut Aşoğlu, Esra Serbes, Evren Çakırsoy, Fatih Sevindik, Fatih Kıcır, Fevzi Gürsoy, Fikret Kesim, Gökhan Çubukçu, Gürcan Çetinkaya, Halime Aykılıç, Hatice Sıçramaz, Hayretrtin Sertaç Hepgül, Hüseyin Gürsoy, Bekir Yıldız, Mehmet Erol, Melike Taşöz, Meral Özel, Merve Hilal Coşar, Merve Canacı, Mustafa Kaytaz, Nusel Özkılıç, Ömer Çelik, Önder Baltaoğlu, Özkan Pınar, Rahmi Şengül, Remzi Yıldırım, Reyhan Yüce, Sadettin Çolak, Muharrem işler, Serdar Yener, Serkan Cerrahoğlu, Seazi Akyol, Sinan Yazıcı, Süleyman Karakuş, Mehmet Yılmaz, Şeref Durak, Uğur Şeremet, Vedat Erdem, Yunus Tever, Zekeriya Kestane