Hendek Vadi Emlak
AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı her ay düzenli yaptığı İlçe Danışma meclisi toplantısı Hendek Gençlik Merkezi sinema salonunda gerçekleşti.

AK Parti Hendek İlçe Danışma meclisi toplantısına AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Şenay Sakal,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,Belediye Başkanı Ali İnci,AK Parti ilçe teşkilatı,Büyükşehir belediyesi ve Hendek Belediyesi Meclis üyesi Ekrem Bedir,Partililer ,Mahalle ve Köy Başkanları katıldı.

Divan başkanlığını Muhammet İkbal Camcı yaparken Divan üyeliklerini ise Bilal Barutçu, Orhan Aydın, Bilal Deniz ve Nejla Yıldız yaptı.

AK Parti İlçe Danışma meclisi toplantısında Kadın Kolları,Gençlik Kolları ve İlçe Teşkilatı faaliyet raporlarını okudu.AK Parti Mahalle ve Köy Başkanları adına konuşmalar yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu açılış konuşması yaptı.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu yaptığı açılış konuşmasında Kızılcahamam kampını değerlendirerek   “ İl ve İlçe Başkanlarımızı kapsayan iki günlük eğitim programına katıldık. Şahsen çok istifade ettim.Bir çok parti büyüğümüzden dersler alarak kendimizi geliştirme fırsatı bulduk.Eğitim programında gördük ki , Partimiz Türkiye’yi değil dünyayı yönetmenin telaşına düşmüşler.Nerde bir zulüm ve sorun varsa oranın derdine düşmüşler.Teşkilatımız olarak üye sayısında da her ay üye sayımız artıyor.Geçtiğimiz ay yaptığımız danışma meclisi toplantısından bugüne yaptığımız üyeler ile birlikte ilçemizde ki seçmen sayısının %37,5’i üyemizdir.Sayımızı daha yukarıya çıkarmak için çalışıyoruz.Sizlerden de aynı şekilde üye çalışmasına devam etmenizi istiyorum” dedi.

Sofu , Terör süreci ile ilgili yaptığı konuşmasında ise  “ Doğu’da ki köylerin boşaltıldığı, batı’da ki insanların huzursuz edildiği, kısaca Türkiye’nin kalbine bir hançer gibi saplanmış olan terör sürecini Başbakanımız masaya yatırmıştır. Bildiğiniz üzere 3 aydır terörle alakalı şehit haberi yoktur.Terör artık bitmiştir.Bizde çevremize anlatarak izah etmeliyiz.Terörün bir daha geri dönmemek üzere ülkemizden çıkartarak , dünya liderliğine hedef 2023 sloganımızın altını doldurarak,bölgede ki liderliğimize devam edeceğiz.Bugün terörün bitmesini istemeyen odaklara baktığımızda bizim için ne kadar önemli olduğunun farkındayız.Bazı ülkeler terörün bitmesini  istemiyorlar.Bu ülkeler bizim sağlam bir gelecek kurmamızı istemedikleri için ve gelecekte kendilerine rakip gördükleri için bu süreci desteklememektedirler. Ülkemizde maalesef MHP ve CHP gibi diğer bir takım örgütlerde bunlara destek vermektedirler. Ama biz biliyoruz ki başbakanımız elini attığı her şeyi sonuca erdirmiştir.İnşallah terör sürecide bundan sonra bitmiştir” dedi.

Teşkilatçılığın önemine değinen AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu “ Çok yol kat ettik. Hayal bile edilemeyecek mesafeler kat ettik.terörü çözmeliyiz.Terörü çözecek azim,güç bizde var.Akil insanlar ilimize gelerek sorunsuz bir şekilde vatandaşlarımızı dinlediler,fikirlerini aldılar.Sorunsuz bir şekilde Akil insanları ağırladık “ dedi.

Belediye Başkanı Ali İnci ise yaptığı konuşmasında “ Gündemi değerlendirerek Kentsel dönüşüm ile ilgili bilgiler verdi.Geçmişte de 18 uygulamasına karşı çıkılmıştı. Kentsel dönüşümle ilgili ilk zamanlar karşı çıkanlar ise şimdi bize gelip destek verdiler.Kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.Çok güzel bir projeye imza atıyoruz” dedi.

AK Parti Hendek İlçe Danışma Meclisi yapılan konuşmaların ardından Basına kapalı bölüm ile devam etti.