Hendek İlçe Teşkilatı Kadın ve Gençlik Kolları, seçim tarihinin açıklanması ile kendi yönetim ve mahalle başkanlarıyla sürekli toplantılar yaparak, istişarelerde bulunup, Ramazan ayı faaliyetlerini ve seçim çalışmaları hususunda kurulan SKM Ekibinin hazırladığı programları koordineli bir şekilde gerçekleştiriyorlar.

Teşkilatın AK Parti Kadın Kolları ile birlikte ana kademe ve gençlik kolları bayanları bitmeyen enerjileri ile gruplar halinde mahallelere dağılarak vatandaşa ÇAT KAPI yapıyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletip seçimle ilgili görüşleri hususunda sohbet ediyorlar. Diğer taraftan da Ramazan ayı olması münasebetiyle her gün ulaşılmayı bekleyen aileleri ziyaret ederek onların ihtiyaçlarına çözümler üretip dertlerine sıkıntılarına ortak olup bir nebzede olsa fayda sağlamaya çalışıyorlar. Faaliyetler bunlarla sınırlı olmayıp gruplar halinde Esnaf, Hasta, Yaşlı, Bebek ve Taziye ziyaretlerini de aynı anda devam ettiriyorlar. Ak partili Kadınların şuana kadar yapmış oldukları ziyaretlerin ve dokundukları insan sayısının rakamsal değeri oldukça yüksek olan bu hanımlar hızlarına hız katarak “EMEKLERİMİZiN KARŞILIĞINI 24 HAZİRANDA ZAFERLE TAÇLANDIRACAĞIZ” ifadelerine yer veriyorlar.

Gençlerde meydanları sahur vakitlerine kadar boş bırakmayarak Esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyor. Halkla iç içe olan alanlarda faaliyetlerini sürdürüyor. Gençler bir gecede İlçenin her yerini sabaha kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Haziranda Sakarya’da gerçekleştireceği mitingin Afişleriyle pankartlarıyla donattı. Ak Gençler, gençliğin verdiği enerjiyle çalışmalarını sürdürürken Gençlik “Siyasette her daim gençlerin aktif olduğunu göstermekten ve davamızın verdiği güçle ilerlemekten geri durmayacağız.” dediler.

AK Parti İlçenin Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik kolları, kendi yönetimleri ve ilçenin 91 mahallesindeki mahalle başkanları ile sürekli irtibatta olup iftar ve sahur programları gerçekleştirerek teşkilatın halk ile buluşmasını sağlıyor.

24 Hazirana kadar ilçede diğer partililerin faaliyetleriyle oldukça hareketlenen ortam, AK Partili Kadınlardan ve Ak Partili Gençler ile geçen her gün sonrası yeni bir çalışma ile seçim stratejileriyle sahada yerini almayı sürdürüyor.