Hendek Vadi Emlak
AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı Danışma Meclis Toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti.

AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve Yönetim Kurulu göreve gelmesinin ardından ilk Danışma Meclis Toplantısını Hendek Belediye Ticaret Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirdi.

Danışma Meclis toplantısına AK Parti  İl Başkanı Recep Uncuoğlu, İl Yönetim Kurulu üyeleri,AK Parti Sakarya Milletvekilleri  Ayhan Sefer Üstün,Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,AK Parti İlçe Başkanları,İl Genel Meclis Başkanı Oktay Yıldırım,İl Genel Meclis Üyeleri,Eski AK Parti Milletvekili Recep Yıldırım, Çamlıca Belediye Başkanı Sinan Baylan,Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan,muhtarlar,sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda partililer katıldı.

AK Parti Hendek İlçe Başkan Ali Kemal Sofu  Divan Başkanlığını yürütürken, Divan kurulu Gülşen Fatma Dursun,Bilal Deniz,Muhammed İkbal Camcı ve Orhan Aydın’dan oluştu.Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile gündem maddelerine geçildi.Sakarya’da İstiklal Marşını Annelerimiz okuyor yarışmasında birinci olan Nagihan Çalışkan İstiklal Marşını okuması salondakilerin büyük takdirini topladı.Eski AK Parti Milletvekili Recep Yıldırım İstiklal Marşını okuma yarışmasında birinci olan Nagihan Çalışkan’a hediye takdim etti.Slayt sunum ile AK Parti Hendek İlçe Teşkilatının yaptığı faaliyetler gösterildi.

AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu “Halka Hizmet Hakka Hizmettir düsturuyla vatanına sevdalı, milletine aşık, bizden biri olan ’Biz bu yola kefen giyerek çıktık’ diyen dünya liderimiz genel başkanımız başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz olduğu için çok şanslıyız ve çok mutluyuz. Bu kadar usta siyasetçinin önünde sözü fazla uzatmak istemiyorum.Hedef 2023 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında ülkemiz hak ettiği yerde olacaktır. Her alanda dünyanın en gelişmiş ilk on ülkesi arasına girecektir.Artık bu ülkede milletin seçtiği başbakanı asan, darbe ve muhtıralarla başbakanları iktidardan indirip hakaretler eden, birçok vatan evladına haince kıyan, zamanında 5000 kişinin hayatını kaybettiği Sağ sol çatışmaları için “şartların olgunlaşmasını bekledik” diyen zihniyetler bugün adalet karşısındadır. Yargılanamaz denilenler artık yargılanmaktadırlar.Nereden nereye.bu sizlerin başarısıdır. Bu millet bir daha şartların olgunlaşmasını beklemeye asla müsaade etmeyecektir.Halkı hiçe sayanlar, cahil görenler, kendisini yönetecekleri seçemez diyenler, “siz iki şey için varsınız gidin çiftçilik yapın mahsül üretin ve çağırıldığınız da askere gelin” diyenler bilsin ki artık bu millet sizin oyunlarınıza gelmeyecektir. Yalanlarınıza kanmayacaktır.Kendi gibi düşünen, kendi gibi yaşayan kendilerinden biri olan başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacaklardır.

 

 

AK Parti İlçe Kadın kolları Başkanı Gülşen Fatma Dursun ve Gençlik Kolları Başkanı Bilal Deniz faaliyet raporunu okudu.

İl Genel Meclis üyeleri adına Adem Öz selamlama  konuşmasının ardından AK Parti Milletvekili A.İhsan Yavuz selamlama konuşması yaparak ülke gündemini değerlendirdi.Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’da gündeme ilişkin konuşmalarının ardından yeni yönetime başarılar dileyerek Danışma kurulunun hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Sakarya Milletvekili A.Sefer Üstün “Hendek ilçemizin her geçen gün geliştiğini görmekten son derece memnunum. Sizler içerisinde yaşadığınız için belki bunun farkında değilsiniz.2002 yılında seçildikten sonra Hendeğe gelirken bize Organize sanayimiz var dediler.O dönemde gittiğimizde Organize sanayi içerisinde hayvanlar otluyordu.Baktığımız yer çimenlikti.Ancak şimdi yine geçerken baktık.O Organize sanayin de fabrikalar yükselmiş.Bunun yanı sıra yol kenarlarında ki fabrikalar da bir Organize sanayi olacak kadar var.Doğalgazı ile,Parkları,trafiği ile burada bir şehir kültürünün geliştiğini görmekteyiz.Sakarya ile ilgili son derece gelişmeler var.Adapazarı’nda ki rayların yeniden revize edilmesi,hızlı trene geçmesi, ile yeni hatlar düşünülüyor.İnşallah iki yıl içerisinde tamamlanacak.Ancak biz onu yaparken sanayi bakanımızla yaptığımız bir toplantıda şöyle bir fikir geliştirdik.Trenler Adapazarı’na kadar geliyor.Terminalden sonra ki hattı ise Büyükşehir Belediye Başkanımız sözleşmesini yapmak üzere.Şehir taşımacılığını da Büyükşehir Belediyemiz yapacak.Bu verimi burada bırakmayıp,Hendek’ten Düzce’ye kadar ulaştırsak.Tekirdağ’dan Düzce’ye kadar  burasını bir havza şeklinde düşünsek ve burada insanlar,Düzce’den trene bindiğinde Edirne’ye kadar gitse diye fikrimizi sunduk.Yeni bir gelişme ile birlikte Bakınımız bu çalışmaları başlatın diye bir talimat verildi. Proje demiyorum,çalışma demiyorum, bu bir fikirdir.Allah’ın izniyle bu fikir ilerleyen günlerde gerçekleşeceğini göreceğiz.

Üstün yerel seçimleri de değerlendirerek “Önümüzde yerel seçimler var.İnşallah bu yerel seçimlerde 16 ilçe belediyemiz ile birlikte Büyükşehir Belediyemizi açık ara farkla alacağız.Bunda da temel etken ve temel katkı teşkilatlarımız olacak.Hendek İlçe Başkanımızın ilk danışma meclisinin hayırlı olması dileklerinde bulunuyorum” dedi.

 

Hendek teşkilatının organizasyon kabiliyeti ve rekor çalışma başarılarından övgü ile bahseden AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu “ Aynı zamanda bütün organizasyonlarda, her alanda yaptığı bütün faaliyetlerde coşkusu katılımı, ve Hendek’li hemşehrisinin sürekli yanında olması ile dert olan her noktaya yetişmesi,çözüm noktasında ki başarısı,inanıyoruz ki bu yönetim ve tüm teşkilat ile birlikte süreceğine inanıyoruz.İlçe Başkanımıza ve tüm teşkilatımıza başarılar diliyor kendilerini tebrik ediyorum” diyerek Danışma meclisinin hayırlı olmasını diledi.

 

Danışma Meclisi programı sonunda partiye yeni üye olarak katılan vatandaşlara  protokol tarafından rozetleri takıldı.