Ticaret merkezi konferans salonunda gerçekleşen AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı Şubat ayı Danışma meclisi toplantısına AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Meclis Üyeleri, eski Milletvekili Ali İnci, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve partililer katıldı.

Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Canlı’nın Divan Başkanlığını yapması ile birlikte gündem maddelerine geçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından İlçe Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve İlçe Yönetimi faaliyetlerini okudu.

Kadın Kolları Başkanı Bedia Yılkın” Kısa süre önce devralmış olduğum kadın kolları başkanlığı görevini, bu bayrağı bugüne kadar şerefle taşımış önceki dava arkadaşlarım gibi daha ileri taşımak için tüm teşkilatımız ile birlikte mücadelemize devam edeceğiz. Zeytin dalı harekatının 36. Günü. Mehmetçiğimiz sınır güvenliğini ve ülkesini müdafaa uğruna terörle mücadele etmekte ve bu uğurda canlarını hiçe saymaktadır. Şehadete ulaşanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Bizler en büyüğümüzden, en küçüğümüze dua ile ordularımızla devletimizin ve askerlerimizin yanındayız” ifadelerine yer verdi.

Danışma Meclisi toplantısında Zeytin dalı harekatında şehit düşen askerlere rahmet, gazilere şifa dileyerek konuşmasına başlayan AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu” Görevimizin bilincindeyiz. Üçüncü dönemimizdeyiz ve biraz daha tecrübelendik. Birlik ve beraberlik içerisinde bu dönemi de layıkı ile elimizden fazlası geldiğince çalışarak önümüzde ki seçimlerde de tekrar başarıyla çıkacağız. Her Kongre bir yenilenme, her kongre bir süreç. Genel merkezimizin yeni düzenlemesi ile Yönetim Kurulu üyelerimizin sayısı düştü. Daha önce de görev yapan arkadaşlarla istişare yaparak hem yeni isimler katmak adına bir takım değişiklikler yaptık. Bu vesile ile 5. Dönem yönetim kurulu üyelerimizden yeni dönemde görev almayan, feragat eden arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Daha önce görev yapan Gençlik kolları ve kadın kolları başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Faaliyetler ile ilgili sunumun ardından konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Püsküllü” Ülkemiz içerisinde ve dışarısında savaşarak şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Birlik ve beraberliğimizi devam ettirmek. Güçlü olan memlekette, belediye hizmetleri de güçlü olacak. İller bankası ve gelirlerimiz ile vatandaşlarımıza elimizden geldiğince hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. 2017 yılı verimli geçti. 2014 seçimlerinde verilen AK Parti teşkilatının sözleri yerine getirmekti. Şuana kadar verilen sözlerin % 90’ı yerine getirildi. Yeşilyurt mahallemizde yaptığımız projenin bir benzeri Çamlıca’da da yapılacak. Verilen sözlerin sonuncusu olan Proje otopark projesini de Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapacağız. Yapılacak otopark ile birlikte Hendek halkının kullanacağı bir kent meydanı oluşturacağız” diyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Danışma meclisi toplantısında Meclis üyeleri adına Meclis Üyesi Şenay Sakal ve eski Milletvekili Ali İnci birer selamlama konuşması yaptı.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ise ülke gündemi ve Afrin Zeytin dalı harekatı hakkında değerlendirmeler de bulunarak” Kar, kış, soğuk demeden mücadele eden Mehmetçiklerimize Allah güç kuvvet versin, muzaffer eylesin diyerek Afrin harekatının önemine değindi.

Danışma Meclisi toplantısı sonunda Yönetim Kurulunda, Kadın Kollarında ve Gençlik kollarında görev yapan partililere plaket takdim edildi ve toplu foto çekimi ile sona erdi.