Hendek İnşaat Tadilat
AK Parti İl Başkanlığı Belediye Başkanı Aday Adayları İstişare Toplantısı’nda konuşan Başkan Toçoğlu, aday adaylarından küsmemelerini isteyerek, “Sürecin sonunda belirli kriterlerle sadece bir tercih yapılacak. Bizlere düşen bu seçimden sonra tercihlere saygı gösterecektir” dedi.

 

AKP İl Başkanlığı Belediye Başkanı Aday Adayları İstişare Toplantısı Elmas Otel’de yapıldı. Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, İl Başkanı Recep Uncuoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, tüm ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve ilçe belediye başkan aday adayları katıldı.

YEREL SEÇİM

Gerçekleştirilen istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehirdeki yerel seçim sürecinin parti misyonu ve vizyonuna uygun bir şekilde devam ettiğini ve bu durumdan memnun olduklarını ifade etti. Teşkilat üyelerinin, AKP misyonu ve vizyonuna katkı sağlama ve destek olma düşüncesinden bir an olsun ayrılmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Toçoğlu, “Hepimiz büyük resme bakmalıyız. Bu büyük resim; AKPdir, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır, Türkiye’dir. Eğer AKP varsa, Sayın Başbakanımız varsa, Türkiye varsa; bizler varız” diye konuştu.

DAVAMIZ MİLLETİMİZ İÇİN

Konuşmasının devamında yerel seçimlerin ardından yine aynı titizlik ve birliktelik ile çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Bu bir süreçtir. Bu sürecin sonunda belirli kriterlerle sadece bir tercih yapılacak. Bizlere düşen bu seçimden sonra tercihlere saygı göstererek; davamız, partimiz, milletimiz için çalışmaları sürdürmektir. Bize yakışan budur. Ben inanıyorum ki bügüne kadar yürüttüğümüz bu fedakârca, partimize katkı sağlayan anlayışla bundan sonra da yolumuza devam edeceğiz. Allah hepimizin hakkında hayırlısı neyse onu versin diye dua ediyorum” ifadelerini kullandı.

KOORDİNELİ YAPI

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun ardından söz alan İl Başkanı Recep Uncuoğlu, “Teşkilat çalışmalarında ortaya konan barış ve huzur ikliminin yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun toplumun tüm kesimlerini önceleyen ve STK’lar ile uyum içerisinde olan çalışma anlayışı; 1999 Depremi sonrası şehrimizde kültür, sanat ve birçok alanda önemli projelerin hayata geçirilmesine neden oldu. Parklarımız, yeşil alanlarımız, engelli vatandaşlarımıza yönelik mekan planlamaları gibi birçok yenilik, koordineli bir yapı ve bu iklimin ürünü olan kazanımlarımızdır. Biz bugün bu huzur iklimini hep birlikte yaşıyoruz. Yine bu anlayışın bizim gücümüze güç kattığı inancındayız” şeklinde konuştu.

HEDEF YÜKSEK OY

Seçimleri kazanmanın yanı sıra en yüksek oyu almayı da hedeflediklerini belirten İl Başkanı Uncuoğlu, “Bütün gayretimiz sandıklarda sadece seçimi kazanmak için değildir. Hedefimiz en yüksek oyla seçimleri kazanmaktır. Bu konuda tüm fertleri ve aday adayları ile AKP, Sakarya’da 16 ilçesinde ve Büyükşehir’de hizmetlerine devam ediyor. Sakarya’nın her köşesi AKP ile güzel oldu ve güzel olmaya devam edecek. Bu güzelliğin devam etmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu’nun konuşmasının ardından aday tanıtımları gerçekleştirildi. 2014 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde ilçe belediye başkanlıkları için aday adayı olan tüm teşkilat üyelerinin tanıtımı yapıldı.