Dün Akyazı ilçesinde kombiden sızan gazdan zehirlenen anne, baba ve çocukları hayatını kaybetmişti. Feci ölüm sonrası hayatını kaybeden aile helallik alınmak üzere evlerinin önüne getirildi.

İl Müftü yardımcısı Mustafa Nurgün'ün dua ederek helallik isterken çok sayıda vatandaş Zengin ailesinin acısını paylaşarak cenazeye katıldı.

Zengin ailesi ikindi namazına müteakip Hendek Sivritepe Merkez Camii'nde kılınana cenaze namazı sonrası Sivritepe Mahallesi Aşağı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

NE OLMUŞTU?

Hendek Sivritepe Mahallesinden olan ve Akyazı’da ikamet eden Abdurrahman Zengin, eşi Hacer Zengin ve çocukları Zeynep Zengin, Kombi borusunun yerinden çıkması nedeniyle sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybederken, E. Zengin ise Hastaneye sevk edildi.

Zengin ailesinin vefatı nedeniyle yakınları gözyaşlarına boğulurken, Gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden Abdurrahman Zengin, eşi Hacer Zengin ve çocukları Zeynep Zengin Akyazı Devlet Hastanesi morguna kaldırılmasının ardından Adli tıp kurumuna gönderildi. Hastaneye kaldırılan E. Zengin’in ise durumunun devam ettiği öğrenildi.