Hendek İnşaat Tadilat
Sakarya’nın doğal gaz arzını sağlayan Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş.(AGDAŞ)’nin müşteri merkezlerinde 15 Aralık 2014 Pazartesi gününden itibaren doğal gaz tüketim faturaları tahsil edilmeyecektir.

 

Şirketimiz günden güne gelişmekte ve müşterilerine daha iyi koşullarda hizmet vermek için geliştirme çalışmalarına ara vermeksizin devam etmektedir. 

 

AGDAŞ, 2013 yılında gerçekleştirdiği Online Tahsilat Projesi ile 19’u banka olmak üzere toplamda 22 finans kuruluşuyla online tahsilat anlaşması imzalamıştır. AGDAŞ yapılan anlaşmalar ile birlikte ödeme nokta sayısını Sakarya’da 245, Türkiye genelinde ise 13.604’e yükseltmiştir.

Bu anlaşmalar ile birlikte aboneler son ödeme tarihi geçmiş tüketim faturaları dâhil bütün faturalarını, depozito (güvence) bedeli taksitlerini ve son ödeme tarihi geçmemiş bağlantı bedeli taksitlerini online olarak anlaşmalı kurumlar ve bankalar aracılığı ile Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla ödeyebilmektedirler.

 

AGDAŞ’ın geçmiş 3 yıllık tahsilat verileri incelendiğinde; 2012 yılında AGDAŞ şubelerinde yapılan tahsilat oranı %67’iken, 2013 yılında yapılan online tahsilat projesi ile bu oran %43’e gerilemiştir. Özellikle PTT, Faturamatik ve Kredix ile yapılan anlaşmalar ile online tahsilat anlaşması yaptığımız kurum sayısının arttırılmasıyla 2014 yılının sonunda bu oranın %17’lere kadar düştüğü görülmektedir.

 

Alınan karar gereğince 15 Aralık 2014 tarihinden itibaren AGDAŞ şubelerinde doğal gaz tüketim faturaları tahsil edilmeyecektir. Uygulama kapsamında anlaşmalı olduğumuz tüm ödeme noktalarında son ödeme geçmiş ya da geçmemiş doğal gaz tüketim faturaları ve güvence(depozito) bedeli taksitleri ödenebilmektedir. AGDAŞ şubelerinde yapılacak tahsilat işlemleri sadece son ödeme tarihi geçmiş ya da geçmemiş bağlantı bedeli taksitlerini kapsamaktadır.

 

Abonelerimiz anlaşma gereği faturalarını PTT, Faturamatik ve Kredix bayilerinde ödediklerinde herhangi bir ek bedel ve hizmet bedeli niteliği taşıyan fazla ödeme yapmayacaklardır PTT, Faturamatik ve Kredix bayilerinde yapılan ödemelerde ek bedel talep edilmesi durumunda, abonelerimizin AGDAŞ’a konuyla ilgili şikâyette bulunmaları konunun devam etmemesi yönünde önem arz etmektedir.

 

AGDAŞ aboneleri fatura ödemeleri için ayrıca anlaşmalı bankalara otomatik ödeme talimatı verebilirler. Konuya yönelik detaylı bilgi için AGDAŞ Çağrı Merkezi 444 54 99.

 

AGDAŞ’ın online tahsilat anlaşması yapmış olduğu kurumlar: Anadolubank, Akbank, Aktifbank, alBaraka, Bank Asya, Denizbank, Faturamatik, Finansbank, Garanti, Halkbank, HSBC, Kredix, KuveytTürk, PTT, Şekerbank, TEB, Türkiye Finans, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, YapıKredi, Ziraat Bankası