Hendek Vadi Emlak
Atatürkçü Düşünce Derneği  Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Tansel Çölaşan yazılı açıklama yaptı.Yaptığı yazılı açıklamayı eş zamanlı olarak ADD şubelerine göndermesinin ardından Hendek ADD Şube Başkanı Saliha Nal açıklamayı basın ile paylaştı.

ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan’ın  eş zamanlı ADD şubelerine gönderdiği ve basın ile paylaştığı  yazılı açıklamada “Terör, Bölünme Anayasası’nın biran önce çıkarılması için tırmandırılmaktadır.Ortadoğu ve Türkiye’yi parçalama projesi olan BOP’unEşbaşkanı olan bir iktidarın, Terörle mücadele etme konusundaki tavrı yadırganmamalıdır. Terör; bu planın rahatça uygulanabilmesi için kullanılan bir araçtan başka bir şey değildir. 
Her gün gelen şehit cenazeleri ile yangın yerine dönen ülkemiz, parçalanmanın eşiğine gelmiştir. Yaşanan acıların sonucunda toplumsal barış tamamen bozulmuş, binyıllık kardeşlik açık düşmanlığa dönüşmüştür. Gelinen noktada ırkçı söylemler yükselmekte, etnik kamplaşma kemikleşmekte, faşizmin ayak sesleri kuvvetlenmektedir. 
Oslo’da İngiltere’nin hakem olduğu müzakerelerde Türk devleti; PKK ile anlaşarak egemen güçlerin istediği doğrultuda bir anayasanın yapılması sözünü vermiş ve bu süreç İmranlı’daki Apoya teslim edilmiştir.
Bu gün bu doğrultuda mecliste oluşan komisyonda sürdürülen yeni anayasa çalışmaları ile aslında Türk ulusunun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin çıkarlarının değil, Uluslararası Emperyal güçlerin çıkarlarının gözetildiği açıktır.
Terör, yeni anayasanın bir an önce çıkarılması amacıyla tırmandırılmaktadır. 
ANCAK, TARİHİMİZ ULUSUNA İHANET EDEN PADİŞAHLARA DAHİ TANIKTIR. NE VAR Kİ DEVRİM BU İHANETLERE RAĞMEN GERÇEKLEŞMİŞTİR.
BUGÜN DE AYNI ŞEY OLACAK; 
NE TERÖR AMACINA ULAŞACAK, NE DE BU BÖLÜNME ANAYASASI ÇIKACAKTIR.
DEVRİMCİLER KAZANACAK, TARİH YİNE DEVRİMCİLERİN BAŞARISINI YAZACAKTIR.

TANSEL ÇÖLAŞAN
Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu Adına