Hendek İnşaat Tadilat
Atatürkçü Düşünce Derneği Hendek Şube Başkanı Saliha Nal çalışan gazeteciler günü nedeniyle yayınladığı mesajında 10 Ocak tarihi gazeteciler için yasal kazanımların elde edildiği 212 sayılı basın kanonunun devreye girdiği gündür. Bu kanunlar elde edilen kazanımlar ne yazık ki kuşa döndürülmüştür. Gazetecilerin ne sendikası kalmış ne yıpranma payı ne de sosyal güvencesİ.

Özgür tarafsız bir basının varlığı şeffafı demokratik bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan biridir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır.Ancak bugün ülkemizde 100’ün üzerinde basın emekçisi tutuklu ve çok sayıda gazeteci görevini yaptığı için hapis cezası talebiyle açılan on binlerce davalara maruz kalmıştır. Son zamanlarda verilen ağır para cezalarıda basın susturma ve basına gözdağı verme amacı taşımaktadır.

Gazetecilik mesleği en zor dönemlerden geçiyor. Bu zorluğu çekenlerde çalışan gazetecilerdir.Basın-Yayın organlarımızın tüm çalışanlarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.