Sanat, kültür ve yaşama ilişkin paylaşımların yanı sıra, müzikle, dansla ve dostlukla bir araya gelen, yıllardır birbirini görmeyen arkadaşlar, akrabalar sevgiyle kucaklaştılar, hasret giderdiler ve özlem duyulan zamanların ruhuyla yeniden buluştular.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Pamuk Ova Belediye Başkanı, Sayşad Derneği Başkanı Çetin Elveren, Sakarya Emekliler Derneği Başkanı Sinan Turan, iş ve spor dünyasının temsilcileri, yazar ve sanatçılar, bu gün için yurt dışından gelen eski Adapazarlı konukların katıldığı toplantıya hakim olan samimiyet; dünyayı kuşatan küresel savruluşa karşın insani değerlerin anlamını ifade etmek açısından büyük bir başarı göstergesiydi.

Sanal bir platformda başlayan grup birlik ve beraberliğinin gerçekliğe dönüşerek yüksek bir katılımı sağlayışı, bir sosyal medya grubunun bu denli etkili bir organizasyona imza atışı, az görülen bir başarı olarak sosyal medya tarihindeki yerini almış bulunuyor.

Yüksek enerjisini katarak büyük emek veren Sefer Beyenal, Birbirinden güzel şarkıları ve gitarıyla Yavuz Konuk, eşsiz sesiyle Kemal Dumanlıova güne anlam kattılar, renk verdiler.

Adapazarlılar grubu yönetimi,

Tahir Erhamza’nın kurduğu, Eski Adapazarlılığı, bir dönemin kadim yaşam kültürünü ve hatıralarını yaşatmayı amaç edinen Adapazarlılar Grubu’nun yönetim kadrosu, Erdoğan Çamlıyurt’un onursal başkanlığında; Ali Eşme, Ahmet Pekşen, Asuman Figen Tümer, Çiçek Çiğdem Uçar, Levent Gürsel, Mustafa Erkaya, Nihat Yıldız, Nuri Başaraner, Oğuz Dizer, Resul Narin, Şelale Birgen’den oluşuyor.