Hendek İnşaat Tadilat

Sabahın erken saatlerinde Akyazı ilçesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek programına başlayan MHP Milletvekili Adayı Zihni Açba, Milletvekili Adayı Serdar Çakan ve İlçe Teşkilatı ile birlikte  Erenler ilçe TOPÇA’da esnafları ziyaret etti.

 

 Esnafların sıkıntılarını ve taleplerini dinleyen Açba daha sonra Serdivan ve akşam Adapazarı İlçe Teşkilatının düzenlediği Karaman mahallesi açık hava toplantısına katıldı.Karaman mahallesinde Ülkücü gençlerin havai fişek gösterisi altında coşku ile karşıladıkları MHP Milletvekili adayı Zihni Açba’ya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Açık hava toplantısının mitinge dönüştüğü Karaman Mahallesi ziyaretinde Ülke gündemi ve Sakarya’nın gündemine değinen MHP Milletvekili Adayı Zihni Açba Yenikent’in ilçe olmayı hak ettiğini söyleyerek İktidara geldiklerinde Yenikent’in İlçe olacağı müjdesini verdi.

Açba, “Deprem zamanında insanlarımız en kısa sürede çadıra, oradan prefabrikler ve 9 ay gibi sürede kalıcı konutlara yerleştirildi. O dönemden bu yana Yenikent için ne yapıldı? Burası hiç sayılmadı ki. Sosyal hayattan uzak otel gibi kullanılan bir bölge oldu. Biz Yenikent’in ilçe olması için kanun teklifleri verdik. Ama hiç biri kabul edilmedi” dedi

 

Açba, “Yenikent’in ilçe olmasını istiyoruz ve bunu yapacağız. Beldeleri ilçe sözü yapacağız diyerek mahalle yapan AKP’liler buna karşı çıkıyor. Dönüpte bir bakın verdiğiniz sözlere” dedi

Deprem gerçeğini hatırlatan Açba, “Sakarya depreme hazır değil. Afet planı yok. Sakarya’nın hangi istikamette gelişeceğinin dahi bir planı yok. Çünkü bunların önceliği Sakarya değil. Biz önce Sakarya, sonra Türkiye, sonra  vatandaşımız ve en son  biz diyoruz”