Hendek İnşaat Tadilat

Acartürk, CHP Sakarya İl Başkanlığını ziyaret ederek, İl Başkanı Ayça Taşkent ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’a başsağlığı diledi.

 

ACARTÜRK, “ACINIZI PAYLAŞIYORUZ”

Acartürk, CHP İl örgütünü ziyaret ederek CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, CHP Sakarya Milletvekili Adayı Engin Özkoç ile CHP Yönetim Kurulu Üyelerine, başsağlığı diledi. Ankara’da önceki gün meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin arasında CHP’li gençlerin de olduğunu hatırlatan Acartürk, “Hem hukukçu kimliğimiz, hem de siyasi varlığımızla, her insanımıza sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyoruz. Ankara’da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlerin içerisinde Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerimizin de olması bizleri ziyadesiyle üzdü. Şahsınızda ailelerine ve sizlere başsağlığı diliyorum. Sizlerin de acılarınızı paylaşıyorum. Lütfen kabul edin.” Diye konuştu.

 

ÜLKEDE KORKU YARATILMAK İSTENİYOR

Ziyaretlerine gelerek acılarını paylaştığı için Acartürk’e teşekkür eden, CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, “Sizin dediğini gibi gençlik kollarımızdan gençlerimizi kaybettik. Orada canlarını kaybeden herkes bu ülkenin evlatları. Hepsi oraya barış istemek için gitmişlerdi. Tek amaçları buydu. Bu tür terör eylemleriyle, bu ülkeyi kaosa götürme çabalarını reddediyoruz. Bu ülkede korku yaratılmak isteniyor. Korkmadığımızı bir kere daha ifade ediyoruz. Bu ancak öfkemizi artırıyor. Ama bu demek değildir ki, sağduyuyu elden bırakalım. Bu ülkenin insanlarına yapılan terör saldırılarının bir an bitirilmesini istiyoruz. Bizlerin ve ülkemizin acısını paylaştığınız için teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

ÖZKOÇ: “HEPİMİZİN ACISI”

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise bu şehirde birlik ve beraberlikten bahsederken bunun sadece söylemde kalmamasına önem verdiklerini belirterek, “Biz bu kentte birlik ve beraberlikten bahsederken biz bunun söylemde kalmamasına çok önem veriyoruz. Siz de bunun örneklerinden birini bugün veriyorsunuz. Gerçekten böyle acılı bir günde birbirimizle olan ilişkilerimizin ne kadar güçlü olduğunu daha ifade etme fırsatı bulduk. Çok teşekkür ediyoruz. Bizim kişisel varlığımız, birbirimizle olan ilişkimiz aslında yurt sevgisinden, vatan sevgisinden kaynaklanıyor. Aynı inançla, sevgiyle, ülkemize, milletimize bağlıyız. O yüzden acımız hepimizin acısı. Bu yüzden gösterdiğiniz hassasiyet bizleri memnun etmiştir. Çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.