Hendek Vadi Emlak

Aynı zamanda Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Sakarya Şube Başkanı da olan Salim Yarar, oğlunu tüm anılarıyla yaşattığı müzeyi gezdirirken, duygusal anlar yaşandı.

Sakarya şehitleri albümünü de inceleyen MHP Milletvekili adayı Acartürk, Sakarya’nın 1984 yılında ilk terör şehidi olan Ekrem Bayramoğlu’nun Arifiye Öğretmen Lisesi’nde sınıf arkadaşı olduğunu söyleyerek, “Allah rahmet eylesin. 5 vakit namazında herkese örnek bir arkadaşımızdı. Elazığ’da şehit olduğunda hepimizin yüreğine ateş düşmüştü” diye konuştu.

Acartürk, ülkemizin büyük bir badire ile karşı karşıya olduğunu ifade ederek, “Terör belasına her dikkat çektiğimizde, bizleri şehitlerimizin kanıyla siyaset yapmakla suçlayan zihniyet, şimdi en acımasız şekilde sömürmenin peşinde timsah gözyaşları dökmeye başladılar. Dün terör örgütü ile el ele tutuşup ülkeyi bölme planı ve icraatı yapanlar, şimdi seçim molası veriyorlar. İnşallah, sadece yüce Türk milleti ile empati yapacak kadrolar bu ülkeyi yeniden yönetmeye başlayacaktır.” Diye konuştu.