Hendek İnşaat Tadilat

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, Sakarya’nın sağlıkta çok geri bırakıldığını ifade ederken, “Bu durumu şöyle özetleyeyim. Tedavi olmayı bir tarafa bırakalım, yoğun bakımda yer bulabildik mi bile sevinecek duruma geldik” diye konuştu.

 

SORUNLAR TAKİP EDİLMİYOR

AKP iktidarın Sakarya’daki sağlık sistemindeki sorunu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlerini sık sık görevden almakla gidermeye çalıştığını, fakat asıl meselenin AKP Sakarya Milletvekillerinin beceriksizlikleri ve sorunu takip etmemeleri olduğunu söyledi.

 

YOĞUN BAKIM YETERSİZ

‘Şu kadar hastane yaptık, şu kadar yatak yaptık’ diye Sakaryalıların rakamlarla akıllarının karıştırılmak istendiğini ifade eden Acartürk, “Gerçekler çok farklı. Sakarya’da halen çok sayıda hastamız yoğun bakım ünitelerindeki yetersizlikler nedeniyle il dışına sevk edilmek zorunda kalınıyor. Bırakın tedavi olmayı, yoğun bakım ünitelerinde yer bulduk mu sevinecek durumdayız.” Diye konuştu.

 

ÇOK UZUN SÜRELERE RANDEVU VERİLİYOR

Acartürk, “Devlet hastanelerinde muayene oldunuz mu bunun da bir bedeli var. Diğer yandan ameliyatlara çok uzun randevular veriliyor. Tomografi, MR gibi tıbbi görüntülemelere de çok uzun sürelere randevular veriliyor. Sakarya’da çok büyük bir uzman doktor açığı var. Sağlık personeli açığı var. Sakarya’ya atanan doktorların çoğu çeşitli mazeretlerle şehrimizi terk etmeye çalışıyorlar.” Dedi.

 

SUÇ SADECE BÜROKRATLARIN MI?

AKP iktidarının Sağlıkta Sakarya’da başarısızlıkların faturasını sık sık bürokratlara kestiğini ve onlarca bürokratın görevden alındığını ifade ederken, “Bu kadar bürokrat değişikliğine rağmen eğer sorun çözülmüyorsa, demek ki o bürokratları değiştirenleri de değiştirmenin zamanı gelmiştir. Sakarya, her alanda olduğu gibi sağlıkta da sahipsizdir. Sakarya’nın sağlık sorunlarına kulaklarını tıkayan, Ankara’da seslerini çıkaramayan, pasif ve kabiliyetsiz kadroları, 1 Kasım’da tasfiye etme zamanı gelmiştir” diye konuştu.

 

GECİKMEDE, RANT HESABI MI VAR?

Acartürk, AKP Sakarya Milletvekillerine de yüklenerek, “Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yapımının gecikmesinin suçunu, bir sivil toplum örgütüne yüklediniz. Peki Sağlık Bakanınızın talimatına rağmen, senelerce Doğumevi Hastanesinin inşaatına başlayamamanızın sebebi nedir? Sakarya’da bir gazetecimizin dile getirdiği gibi, AKP’li bir milletvekilinin rant hesapları mı vardır bunun altında? Açıklasınlar da görelim” şeklinde konuştu.