Hendek Vadi Emlak

MHP Sakarya Milletvekili Adayı Av. Ali Rıza Acartürk yaptığı değerlendirmede “ Her sene bağımsız kriterlere göre belirlenen ve Valilerle yapılan anketlerin sonuçlarına göre sıralanan ‘Yaşanabilir kentler’ araştırmasının sonucu, Sakarya için yine utanç verici çıktı.

Güzel şehrimiz, 81 il arasında yaşabilir kentler sıralamasında 56’ıncı sırada yer alabildi.

Sakarya’mız, sınır komşusu olduğu 26. sıradaki Kocaeli, 43. sıradaki Düzce, 7. sıradaki Bolu, 38. sıradaki Bursa, 53. sıradaki Bilecik’in bile gerisinde kalmıştır.

AKP’nin 13 yıllık iktidarı döneminde Sakarya’ya reva gördüğü muamelenin özeti bu tabloda saklıdır. AKP Milletvekillerinin bile geçmiş senelerde basına verdiği demeçlerde ‘Türkçe’nin zor konuşulduğu illerden bile gerideyiz’ şeklinde dalga geçtikleri tablo, dalga geçilecek değil, utanılacak bir durumdur.

Bu tablonun altında Sakarya’nın sahipsizliği, meselelerinin takipsizliği ve beceriksiz, pasif siyasetçilerin maalesef bu dönemde iktidar partisinden Ankara’ya gitmiş olması yatmaktadır.

Ekonomide 52, Eğitimde 55, hele hele Sağlıkta 59’uncu sırada olmayı değerli Sakaryalı hemşehrilerimiz hak ediyor mu?

Sakarya, Tunceli, Bayburt gibi illerin çok gerisinde yer alıyorsa, siyasetçilerin yüzlerinin kızarması gerekmiyor mu?

Fakat 13 yıllık süre içerisinde AKP Sakarya Milletvekillerinin dikkatleri çok farklı yerlerdeydi.

Terörist başı, bebek katili APO ile empati yapan, terör olaylarında askerlerimizi sorgulayan bir milletvekilimiz, bunun mükafatı olarak AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevine taltif edilirken, Sakarya 56’ıncı sırada kaldı.

AKP Milletvekilleri dosyalar hazırlayarak, birbirlerinin ayaklarını kaydırmaya çalışırken, Sakarya’nın da ayağını kaydırılarak, Sakarya 56’ıncı sırada kaldı.

Ekonomik ve Rant peşinde koşarlarken, Sakarya 56’ıncı sırada kaldı.

Parti Genel Başkanları her konuda kandırıldığında arkasında saf tutmak için birbirleri yarışırlarken, Sakarya 56’ıncı sırada kala kaldı.

Nedense Sakarya’nın meselelerini çözmeye bir türlü sıra gelmedi.

‘Sakarya’ya geldiğimde huzur buluyorum’ ninnileriyle senelerdir uyutulan Sakaryalılar, bu utanca 1 Kasım seçiminde son verecektir. Sakarya uyanacak, kendisine layık görülen muameleye en ağır cezayı, sandıkta verecektir.

1 Kasım Sakarya’nın talihinin döndüğü tarih olacaktır.

MHP iktidarı döneminde, Sakarya hak ettiği hizmeti almaya başlayacak, en kısa sürede arayı kapatarak, ülkemizin ‘Öncü Şehirlerinden’ biri olacaktır.