Hendek İnşaat Tadilat

ARİFİYE ÖĞRETMEN LİSESİ MEZUNLARI TEK YÜREK

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, kendisi gibi Arifiye Öğretmen Lisesi’nden mezun olan arkadaşları ve öğretmenleriyle bir araya geldi. Oldukça samimi bir ortamda geçen toplantıya, Arifiye Öğretmen Lisesi’nde öğretmenlik yapan MHP’nin 4. sıra adayı Ahmet Pehlivan ve MHP Milletvekili adaylarından Melihşah Budak da katıldı. Acartürk, burada yaptığı konuşmada, “Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları 1 Kasım’da hiç olmadığı kadar şanslılar. Okullarından Milliyetçi Hareket Partisi listelerinde 2 tane Milletvekili aday arkadaşları var. Değerli öğretmenimiz Ahmet Pehlivan ile birlikte desteklerini bekliyoruz.” Diye konuştu. Arifiye Öğretmen Lisesi mezunları da 1 Kasım öncesindeki listelerin kendileri açısından büyük bir şans olduğunu ifade ederek, Acartürk ve Pehlivan’a tam destek vereceklerini söylediler.

 

AKP ÇARESİZLİK İÇİNDE

Toplantıda Acartürk’e MHP’den AKP’ye katılımlar olduğu şeklindeki algılar da soruldu. Acartürk, son olarak Ferizli’de yaşanan gelişmelerden çok önceden haberdar olduklarını fakat önlem alınmasını gerektirmeyecek kadar basit bir durum olduğunu belirterek, “Bu durum, eski parti yöneticilerini AKP’ye katılımlarını çok önemli haber gibi manşetlerden duyurmaktan medet uman AKP’nin, ne kadar çaresizlik içinde olduğunu gösteriyor. Başka yerlerde de baskı ve şantaj ile benzer programlar yapabilmek adına hazırlıkları var. Rozet taktıkları zatların zaten fiili olarak uzunca bir süredir partimizle ilgileri bulunmamaktadır. Bizimle antrenmanlara bile çıkamayan topçularımızı, yıldız transfer gibi satın alıp haber yaptırırsanız, size ancak kargalar güler..” diye konuştu.

 

RENCİDE ETMEK İSTEMEYİZ

Devşirme olaylarının içyüzünün mide bulandırıcı olduğunu da vurgulayan Acartürk, “Çok derinlere girmek istemiyoruz. Çünkü bu arkadaşların da aileleri ve arkadaşları var. İnsan içine çıkıyorlar. Ama son Ferizli olayında, OSB’lerdeki arsaları kimin üzerinden satıyorlar, arsa satışından hangi AKP’liler rant bölüşüyor; fabrika yapmak için kredi temin ederek komisyonlar alanlar bunları kimlerle paylaşıyor; rozet taktıkları isimlerden hangisi AKP Milletvekilinin yeğeninin akrabaları? Bu soruların cevaplarını bulduklarında, AKP’nin taktığı rozetin altında, şantaj, rant ve akraba ilişkilerinin olduğunu görecekler. AKP’li Sakaryalı siyasetçiler, bu kadar küçük isimlere rant ve şantaj ile tevessül edebilecek seviyeye düştüyse, Sakarya’da çok büyük bir hezimet yaşayacaklarının kendi ağızlarından ifadesidir bu” dedi.