Hendek İnşaat Tadilat

BÜYÜK TELAŞ İÇİNDELER

MHP Sakarya Milletvekili adayı Acartürk, AKP milletvekillerinin telaş içinde olduklarını belirterek, “1 Kasım’da yaşayacakları hezimeti bugünden görüyorlar. Dolayısıyla başta AKP milletvekili adayı Ayhan Sefer Üstün olmak üzere büyük bir telaş içerisindeler. Kocaali’nin kuytu köşelerinde MHP’liliği daha önceki seçimlerde kalmamış kişilerle yapılan toplantılar da fayda vermeyecektir. Bu kişileri MHP’li gibi gösterip, AKP’ye geçtiği ile ilgili algı oluşturmak için vitrine çıkarma alçaklığı da fayda vermeyecektir.” dedi.

 

‘ETİK KURULU KURACAĞINIZA ÖNCE AHLAKLI OLUN’

Ayhan Sefer Üstün’ün sözde siyasete etik getirmek üzere yola çıktığını ifade ettiğini, fakat ilk icraatlarında rüştünü ve samimiyetini maalesef tam aksi yönde ispat ettiğini anlatan Acartürk, “Tehdit şantaj ve benzeri hangi ilişkilerle AKP’ye destekliyormuş görünümüne mecbur bırakıldığı bizce malum kişi veya kişileri vitrinlere çıkarma hazırlığınız size fayda vermeyecektir. Satın alınıp vitrine koyacağınız cansız mankenler size oy kazandırmayacaktır. Korkunun ecele faydası yok. Siyasette bu çirkin davranıştan medet uman insanların sağda solda anlattıkları etik kurulu ve kurallarından ne fayda gelir siz düşünün. Etik kurulları kuracağınıza önce ahlaklı olun” şeklinde konuştu.

 

SİZE VEKİL OLAMAZSINIZ DEMİYORUZ

Acartürk, “Biz size vekil olamazsınız demiyoruz. Ama bu anlayışınız ile temiz siyaset özlemindeki AKP’li seçmeni dahi temsil edemezsiniz. Sakarya’yı 13 yıldır olduğu gibi bundan sonra da hiç temsil edemezsiniz.” Dedi.

 

BELEDİYE BAŞKANLARINA UYARI

Sakarya’daki Belediye Başkanlarının AKP yöneticileri gibi yaptıkları çalışmaları da eleştiren Acartürk, “Onlar AKP’nin değil, tüm Sakarya’nın belediye başkanlarıdır. Bunu hatırlatmak isteriz. O Belediyeler kendilerine emanettir. Bilfiil kirli siyaset organizasyonları yapmak ve belediyenin bütçesinden para harcamakla da emanete hıyanet yapıyorlar. Milletimiz sizi AKP’ye hizmet edin, siyasi entrikaların peşinde koşun diye Belediye Başkanı seçmedi. Kendisine hizmet etmeniz için seçti. Başkanların, Sakaryalıların tamamının sahibi olduğu tüzel kişilikleri kirli siyasete alet ederek, Belediyelerimizi de yıpratmalarını ibretle seyrediyoruz. Eminiz ki milletimiz bu çirkin siyasete ve seçim öncesi oynatacakları tiyatroya cevabını 1 Kasım’da sandıkta verecektir.” Şeklinde konuştu.