Hendek İnşaat Tadilat

Masaya böyle bir teklif ile gelmediler bile” diye konuştu.

AKP, ÇÖZÜLME PROJESİNDEN VAZGEÇMEDİ

MHP Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, önceki akşam Taşlık köyüne giderek, vatandaşlarla sohbet etti. ‘MHP’nin Hükümet kurdurmadı’ şeklindeki AKP’nin ve kısmen de CHP’nin yapmaya çalıştığı algının, sahada taraf bulmadığını belirten Acartürk, 7 Haziran ve sonrasında yaşanan sürecin, Türk Milleti tarafından çok iyi süzüldüğünü ve analiz edildiğini söyledi.  Seçim akşamı AKP Genel Başkanı’nın yaptığı balkon konuşmasında, BOP projesi ekseninde, çözüm süreci temelinde, yolsuzluklara dokunmadan, Anayasa’nın olmazsa olmaz maddelerinin sorgulanacağı şeklinde kurgulamış oldukları ‘Yeni Türkiye’ projelerinden asla vazgeçmeyeceklerini ve aynı kararlılıkla devam edecekleri mesajlarını verdiklerini hatırlattı.

 

‘ÇÖZÜLMEYE’ ORTAK OLAMAZDIK

Bu açıklamanın ardından MHP’nin AKP ile koalisyon yapma ihtimalinin ortadan kalkmış olduğunu vurgulayan Acartürk, “Bedelini sonradan büyük acılarla tecrübe ettiğimiz, çözüm süreci fiyaskosuna ortak olmayı, hiçbir sağduyulu vatandaşımız gibi bizlerin de kabul etmemiz mümkün olamazdı. AKP ile koalisyon kurmamız demek, büyük bedele neden olan çözüm safsatasına ortak olmamız demekti. Oy uğruna çöpe atmak yerine buzdolabında, bozulmadan beklemesi için kaldırılan çözüm sürecinin taraftarı olmaktı. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değildi. çözülmeye taraf olamazdık.” Diye konuştu.

 

ORTAK AMAÇLARI VAR: ÇÖZÜLME SÜRECİ

Genel Başkanlarının o dönemde ‘sözde çözüm sürecine’ destek verdikleri bilinen partiler olan  AKP+CHP+HDP koalisyonunu önerdiğini, kendilerinin de ana muhalefet görevine hazır olduklarını söylediğini de hatırlatan Acartürk, “AKP Hükümetlerine baktığınızda bir çok kanun teklifine HDP’nin destek verdiğini görürsünüz. Zaten pratikte bir yoldaşlıkları söz konusuydu. CHP’nin çözüm sürecindeki tavrı da AKP’den çok farklı değildi. Oy hesapları ortaya çıktığında meydanlarda kavga etmiş gibi gözükseler de, kuracakları koalisyonda ‘çözüm sürecini’ kendileri açısından başarı ile sürdürecekleri kesindi. 7 Haziran’da çıkan sonucun ardından buna da cesaret edemediler.” Dedi.

 

BİR ÇARE VAR

Tüm bu yaşananlar karşısında Türk Milletinin çaresiz olmadığını da vurgulayan Acartürk, “Bir çare var. Milletimiz büyük bir kamuoyu baskısıyla önüne konulan seçenekleri kabul etmek zorunda değildir. Kendi iradesini kendisi ortaya koyacak, Türkiye’nin geleceğine sahip çıkacaktır. Her zor dönemde olduğu gibi bu dönemde de ‘en iyi dostu’ olduğunu bir kere daha gördüğü MHP’ye oyunu vererek, bu oyunu bitirecektir.” Şeklinde konuştu.