Hendek İnşaat Tadilat

Acartürk, “Alınan her belge kayıt ile alınır. Ve devlete belediyeye ödenen para, sonradan vazgeçtik bahanesi ile geri alınamaz. Devleti ve Belediyeleri bakkal dükkanı gibi yöneteceklerse bırakıp gitsinler” diye konuştu.

KAYITSIZ PARA GİRİŞİ OLUR MU?

Devletin veya Belediyelerin bakkal dükkanı gibi yönetilemeyeceğini vurgulayan Acartürk, “Bir imar çalışması gerekçesiyle çek ile de olsa belediyeye bir para giriyorsa, resmi olarak girer. Bir işlem karşılığında girer. Bu işlem karşılığında girmişse bu para, ‘ondan sonra bu işlem iptal oldu geri verin’ diye bir şey olamaz. Böyle bir mantık olur mu? Yani imarın yapılacağına önceden söz verip, çekleri alıp da bunları kayda giriyorsanız, geri veremezsiniz. Aldığınız çek veya paraları muhasebeleştirmeniz gerekmektedir.” Diye konuştu.

 

BIRAKIP GİTSİNLER

Acartürk, “Alınan 1,5 milyon liralık çek muhasebe kayıtlarına girmemişse, ya da başka bir ifade ile Belediye Başkanı ya da yakınlarında çek taşınıp da sonradan muhataplar cayınca çek geri veriliyorsa, o zaman bana bu işin altındaki kirliliği anlatamazlar. Bu kirliliği ayıklayamazlar. Devlet kayıtla çalışır. Hukukun gereği budur. Bunu yapamıyorlarsa veya yapmıyorlarsa, bakkal dükkanı gibi ülkeyi veya Belediyeleri yönetiyorlarsa, bırakıp gitsinler.” Dedi.