Hendek Vadi Emlak

Sema Acartürk için Hızırtepe Mahallesi’nde düzenlenen karşılama töreninde, Alirıza Acartürk ile MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç bir araya geldiler.

 

KARŞILAMA

MHP Sakarya Milletvekili Alirıza Acartürk’ün Avrupa 23 yaş altı h şampiyonasında 2 altın, 1 gümüş madalya kazanan yeğeni Sema Acartürk için Hızırtepe’deki konutlarının bahçesinde düzenlenen karşılama programına, MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, MHP Sakarya Milletvekili adayı Türker Ergül, Türkiye Muhtarlar Derneği Sakarya Şube Başkanı Erdal Erdem, Hızırtepe Mahalle Muhtarı Bedri Arslan, Maltepe Mahalle Muhtarı Süleyman Çetin, H Antrenörü Serdar Keserci, spor dünyasının temsilcileri ile akrabaları katıldı.

 

GURUR DUYUYORUZ

MHP Milletvekili Adayı Alirıza Acartürk, ağırladığı MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Avrupa Şampiyonu olan Sema Acartürk ile gurur duyduklarını söyledi. Sakarya’dan şampiyon çıkmasının çok sevindirici olduğunu ifade eden Milletvekilleri Açba ve Özkoç, Acartürk’ü tebrik ettiler.

MHP Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk ise zor şartlara rağmen azimle çalışarak şampiyon olan yeğeninin bu başarısının çok anlamlı olduğunu söyleyerek, “Şampiyonaya giderken bana Türk Bayrağımızı göndere çektirteceğini ve İstiklal Marşımızı okutacağına dair söz vermişti. Bu sözünü tuttu. Bizi çok mutlu etti. Kendisi ile ne kadar gurur duysak azdır” diye konuştu.

 

2 ALTIN 1 GÜMÜŞ

Yalova Gençlikspor’un sporcusu Sema Acartürk, Litvanya’nın Klaipeda şehrinde yapılan Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa H Şampiyonası’nda 2 altın 1 gümüş madalya kazanmıştı. 53 kiloda podyuma çıkan Acartürk, koparmada 80 kiloluk kaldırışıyla altın, silkmede 103 kilo ile gümüş ve toplamda ise 183 kiloya ulaşarak bir altın madalya daha kazanarak Avrupa Şampiyonu olmuştu.