Hendekli 14 yaşındaki Ebubekir Eral İzmit’te yaşayan babasının evinde kendini kayışla asarak intihar etti. Öte yandan gencin 21 yaşındaki abisi de Eylül ayında evlerinin çatısında kendini astığı öğrenilirken, abi ve kardeş aynı kaderi paylaştı.

Edinilen bilgilere göre Hendek ilçesi Yeni Mahalleli olan 14 yaşındaki Ebubekir Eral, Derince Çınarlı Mahallesi Solmaz Sokakta yaşayan babasının evinde kendini kayışla asarak intihar etti. 14 yaşındaki Ebubekir Eral, arkadaşlarına üzüntüsünü belli eden ve intihar edeceğini söyleyen mesajlar gönderdi. Daha sonra kendisine ulaşılamaması üzerine eve gelen arkadaşları durumu polis ekiplerine bildirdi.

MUTFAKTA TAVANA ASILI BULUNDU
Eve giren polis ekipleri talihsiz genci mutfakta tavana asılı olarak buldu. İlk müdahalesi polis memurları tarafından yapılan ve daha sonra sağlık ekiplerine teslim edilen Ebubekir Eral hemen ambulansla Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Eral, burada yapılan bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRMÜŞ
15 yaşındaki Eral’ın daha önce bir süre psikolojik tedavi gördüğü öğrenilirken, polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Gencin cenazesi Düzce ilinden Hendek Yeni Mahalle ilçesine getirilmesi ardından Cuma namazına müteakiben Büyük Camii’nde kılınacak cenaze namazı ardından Aile Kabristanlığında defnedilecek.

ABİSİYLE AYNI KADERİ PAYLAŞTI
Öte yandan 14 yaşındaki Ebubekir Eral’ın Yeni Mahalle’de yaşayan abisi 21 yaşındaki Ömer Vesim Eral da 21 Eylül’de evinin çatısında kendini iple asarak intihar ettiği öğrenildi.