Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Rektör Danışmanı ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytekin İşman, ABD’nin en başarılı yabancı öğretim üyelerinden biri oldu.

 Sakarya Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytekin İşman “Koldyke Fellowship for Social Entrepreneurship in Primary and Secondary Education” tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin en başarılı yabancı öğretim üyesi olarak aday gösterilerek finale kalmaya hak kazandı.

Illinois Eyaleti’nde yer alan kurumun üyeleri tarafından finale seçilen İşman, özellikle Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği çeşitli bilimsel etkinliklerle bu ödülü almaya önemli derecede yaklaştı. Prof. Dr. İşman, genel koordinatörlüğünü yaptığı Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı, Uluslararası Eğitimde Yeni Ufuklar Konferansı, Uluslararası Bilim, Teknoloji ve Mühendislik Konferansı ve Uluslararası Uzaktan Eğitim Konferansı ile dünyada SAÜ’nün ve Türkiye’nin ismini tanıtarak çeşitli çalışmalarda bulundu.