Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü,  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümünü kutladı. Başkan Püsküllü, mesajında “Dünya durdukça bu millet var olacak” varlığından, milli ve manevi değerlerinden, insanlığa ve barışa hizmetten asla taviz vermeyecektir.

Başkan İrfan Püsküllü, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajında “ Aziz Milletimizin,  kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ile bütünleşerek 30 Ağustos 1922’de elde ettiği büyük zaferin 96.ıncı yıldönümünü milletçe kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 30 Ağustos zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır.

30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Büyük Zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biridir. Türk Milleti kazanılan bu zafer ile tüm dünyaya, insanca yaşamanın ancak hür, bağımsız ve egemen bir devlet olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini vermiş ve bu uğurda her türlü özveriye katlanmaya daima hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Milletimizin sergilediği bu özverili ve kahramanca yaklaşım, esaret ve zulüm altındaki milletlere de emsal teşkil etmiş ve hayranlık uyandırmıştır.

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi örneğinde olduğu gibi milli birlik ve beraberliğimizi bozarak ülkemizde kaos ortamı yaratmaya çalışan ve ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçler iyi bilmelidir ki, devletimiz üzerinde oynanan kirli oyunlara asla prim vermeyecektir. Dünya durdukça bu millet var olacak, varlığından, milli ve manevi değerlerinden, insanlığa ve barışa hizmetten asla taviz vermeyecektir.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden Milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

SOFUNUN 30 AĞUSTOS MESAJI

   Ak Parti Hendek  İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sofu, “Türk Milleti’nin verdiği onur ve büyük bir mücadele neticesinde, zaferle sonuçlanan, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. 30 Ağustos, tarih boyunca istiklal ve hürriyet inancı ile hareket eden ordumuzun ve milletimizin eğilmez iradesinin sembolü haline gelmiştir. 30 Ağustos 1922’de Türk milleti, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. O gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Türk halkı bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı verdi. Bundan 96 yıl önce Dumlupınar’da aziz şehitlerimizin destansı mücadeleleri ve mübarek kanlarıyla tescil edilen iradeye bugün de sahibiz.

 Birbirimize kenetlenince, birlik ve beraberlik içinde hareket edince, Çanakkale'de olsun, Kurtuluş Savaşı'nda olsun, 15 Temmuz' da olsun bu vatanı teslim etmeyeceğimizi, bölünmeyeceğimizi, büyük bir güç olarak varlığımızı devam ettireceğimizi, yönetilmeyeceğimizi aksine tarihe yön vereceğimizi bütün dünyaya göstermiş olduk. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, 30 Ağustos Zaferi'nin kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum."

BABAOĞLU’NUN 30 AĞUSTOS MESAJI

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında " 30 Ağustos Türk milletinin ayağa kalkarak işgalcileri vatan topraklarından def ettiği günün yıldönümüdür. Tarihin her sayfasında mazisi zaferle dolu olan yüce Türk milleti Dumlupınar'da, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nde gücünü ve kudretini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Dün olduğu gibi bugün de emperyalist çevrelerin yanında duran, her türlü dayatmaya boyun eğen, içte ve dıştaki hainler şunu iyi bilmedir ve unutmamalıdır ki, tarih söylendiği gibi tekerrürden ibarettir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda en önemli adımlardan biri olan, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin zaferle sonuçlanmasının 96. yıl dönümü münasebetiyle büyük zaferin Türk milletine ve devletimize kutlu olsun “