Hendek’li 10 yaşında ki Güzide Yağmur Tekin Karate, Jimnastik sporunu yapmasının ardından Güreş branşında da Sakarya’nın ilk lisanslı sporcusu olma ünvanını elinde bulunduruyor.

5 yaşından bu yana spor yapan 10 Yaşında ki Yağmur hem Karate de hemde Güreşte iddialı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Yağmur 2020 yılında düzenlenecek olan Türkiye Bayanlar Güreş Şampiyonasına Antrenör Ali Yıldırtan nezaretinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Radyo Programcısı Cemil Tekin kızının 5 yaşından bu yana spor yaptığını belirterek “Kızım 5 yaşında Voleybol ve Jimnastik alanında spor yapmaya başladı. Daha sonra Karate branşında da turnuvalara katılarak madalyalar elde etti. Ufak yaşından beri benimle birlikte Güreşleri seyreden ve merak saran kızım Güreş branşında lisansını alarak Sakarya’mızın ilk lisanslı Bayan güreşçisi oldu. Önümüzde ki yıl Türkiye Bayanlar Güreş şampiyonası hazırlıklarını sürdürerek İlimizi ve İlçemizi en güzel şekilde temsil edecek” dedi.

Baba Cemil Tekin “10 Yaşında ki kızı Güzide Yağmur Tekin’i Bayan Güreş branşında önemli kulüplerden olan Muğla Köyceğiz Belediyesi transfer etmek için girişimlerde bulunduğunu söyledi.

10 Yaşında ki Güzide Yağmur Tekin ise spor yapmayı çok sevdiğini belirterek “ Jimnastik ve Karateden sonra Güreşe merak saldım. Eğitimimi aksatmadan devam ettiğim spor branşlarında başarılı olmak, ilçemizi ve ilimizi en güzel şekilde temsil etmek istiyorum. Başarılı olmak için de çalışmalarımı aralıksız sürdürüyorum. Spor branşlarında en büyük destekçim olan Ailem ve Antrenörlerime teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.