Hendek Vadi Emlak
Piyade Er Mehmet Kiran, Siirt’te teröristlerin kurduğu hain pusu sonucu şehit düştü. Sakaryaspor Okçuluk Takımı’nda forma giyen Kiran’ın Söğütlü’deki baba ocağında feryatlar yürek dağladı. 

 OCAĞA ATEŞ DÜŞTÜ

Siirt'in Eruh İlçesinde 7.5 aydır askerlik yapan Piyade Er Mehmet Kiran, hain pusuyla şehit düştü. Acı haberi Yarbay Serhat Özkütük, Söğütlü Kaymakamı Adil Karadaş ve valilik yetkilileri şehit ailesine a ulaştırdı. Şehidin Söğütlü’deki baba ocağından feryatlar yükseldi.

DAĞA ÇIKACAĞIM

Haberi alan anne Rahime Kıran ve baba Mehmet Kiran, sinir krizi geçirerek fenalaştı. Şehidin baba evi taziyeye gelenlerle doldu. Şehidin kız kardeşi Arzu Şahin de teröre çözüm bulunmasını isteyerek, "Çözüm bulamadılar. Korkmuyorum. Ben de çıkacağım dağa” dedi.

KALP RAHATSIZLIĞI

Şehidin anne ve babası teröre evlat acısıyla fenalaşıp hastaneye kaldırıldı. Kalp hastası olan şehidin anne ve babası için 2 ambulans tahsis edildi. Rahime ve Mehmet Kiran hastanedeki müdahalenin ardından yeniden evlerine getirildi. Ailenin evi bayraklarla donatıldı.

‘ASIN ONLARI’

 Şehit Mehmet Kiran en son iki gün önce ailesiyle telefonla görüşmüştü. Oğullarının şehit düşmesine dayanamayan anne Rahime Kiran ile baba Mehmet Kiran, Ferizli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hastaneye götürülen baba Mehmet Kıran’ın “Yanıyorum. Şu kanunları yazanlar teröristleri Ankara’nın göbeğine assın. Bakalım o zaman hangi ülke sahip çıkacak. Dostunu bilmeyen düşmanını nasıl bilsin” diye feryat etti.

 

 

ARKADAŞLARI YASA BOĞULDU

 

Diğer yandan Siirt’te şehit düşen Mehmet Kiran’ın beş yıldır Sakaryaspor Okçuluk takımında oynadığı ve takımı ile sayısız başarı kazandığı kaydedildi. Söğütlü’deki evinden 25 kilometre uzaklıktaki antrenmanlara bisikletiyle giden okçu Mehmet Kiran, arkadaşları tarafından da çok seviliyordu. Şehidin acı haberini duyan arkadaşları ve okçuluk camiası yasa boğuldu

 

CENAZE TÖRENİ BUGÜN

 

Şehit Mehmet Kiran için yarın öğle namazında Söğütlü Merkez Camii'nde tören düzenlenecek. Şehidin cenazesi Şimşirtepe Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

 

 

7 KARDEŞLİ

AİLENİN

6. ÇOCUĞU

 

Aslen Trabzonlu olan Kiran ailesinin 7 çocuğu vardı. 91/4 tertip olarak askerlik yaparken Şehit düşen Mehmet, ailenin 6. çocuğuydu. Şehidin Söğütlü’deki evi bayraklarla donatıldı.

 

 

 

TERÖRE LANET YAĞDIRDILAR

 

Siyasiler ve sivil toplum kuruluşu teröre lanet yağdırdı. Milletvekili Münir Kutluata, “Toprağa düşen şehit kanı namusumuzdur. Şehitlerimizin acısını yüreğimizde taşıyoruz” diye konuştu.  

Sakarya Alperen Ocakları Başkanı Erdem Ercan da bir başsağlığı mesajı yayınladı. Terör saldırılarını kınayan Ercan, “Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Niyazi Borinli şehit Mehmet Kiran’ın ailesine baş sağlığı dilerken, teröre lanet yağdırdı.