Hendek İnşaat Tadilat

Hendek Stadyumu’nda düzenlenen törene Kaymakam İdris Akbıyık, Garnizon Komutanı Yzb. Umut Aşık, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Siyasi parti temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, Daire amirleri sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı

 

Tören, Kaymakam İdris Akbıyık, Garnizon Komutanı Yzb. Umut Aşık, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün tüm okul ve protokolü selamlaması ile başladı.

Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır

Hendek İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Feyzulllah Köstereli, günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı. Köstereli “Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur.  Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da dizelerinde ifade ettiği gibi,  Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım,  Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım." Dizelerindeki seslenişi ile düşmana daha ölmediğimizi, sağ olduğumuzu; son ferde kadar kendileriyle mücadele edeceğimizi haykırıyordu. Temelleri yine o günlerde Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir “ Diyerek gençlere seslendi.

 

Köstereli “Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görevlerinizdendir. Unutmayınız ki "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; gençlerimizin bayramını kutluyorum “ Dedi.

Avrupa ve Dünya Şampiyonları ödüllendirildi

Öğrencilerin okudukları şiirler ve günün önemini belirten konuşmaların ardından okulların düzenlediği oyunlar sergilendi. Tören sonunda 19 Mayıs Gençlik Bayramı nedeni ile ilgili çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.