Sadece Sakarya büyükşehir belediyesi basın biriminden bir arkadaş arayarak gerekli yerlere sorunları ileteceğini belirtti. Maliyetle ilgili tek kelime etmeyen basın görevlisi arkadaş tuvalet ve benzeri eksiklerde bizlere hak vermeyle yetindi. Ve bu sorunları amirlerine ileteceğini söyledi.

Elbette iletebilir…

Fakat bu sorunları biz zaten dile getirdik. O yetkili makamdaki arkadaşlar bu yazımızı okuyabilirler. Şimdi konuyu biraz daha derinlemesine incelemekte fayda var.

Öncelikle bu yapılan park proje aşamasında Hendek belediyesine sunum yapılarak gösterildi mi? Şayet böyle bir sunum yapıldı ise bu sunumu onaylayan kimlerdir. Berbat bir mimari ve korkunç maliyet. En ufak yağmurda gölet haline gelen çimenler. Hiçbir işe yaramayan demir direkler. Demir direklerin üzerine çekilen çatı, ne yağmur engelliyor nede güneşi engelliyor. Altına bir tane dahi oturak yapılmamış.  Bu berbat görünümlü demir direkler ne amaçla yapıldı?

18 MİLYONLUK FİYASKO başlıklı yazımıza oldukça yüksek bir geri dönüş aldık. Fanatik düşünceye sahip olmayan her siyasi görüşten vatandaşlarımız bu maliyetin çok yüksek olduğu konusunda hem fikir. Bu yazımızdan sonra bizleri arayan bazı müteahhit firmalar “o paraya üç tane park yapardık” demeleri doğru olabilir mi?

Şimdi açık-açık soruyoruz.

-Atatürk parkının maliyeti ne kadardır?

-Zeki Toçoğlu 18 milyonu laf olsun diye mi dile getirmiştir?

-Hendek belediyesinin bu maliyete katkısı var mıdır?

-Var ise miktarı ne kadardır?

-Dinlenmek amaçlı konulan oturakların çoğu neden AK Parti teşkilat binasının önüne yapılmıştır?

-Vatandaşa ince bir mesaj mı verilmeye çalışılmıştır?

-18 milyonluk harcamadan kaçmayanlar neden 50-60 bin liralık tuvalet ve çocuk bakım odası yapmaktan kaçmıştır?

-Bu parkın yapılması sürecinde büyükşehir ve Hendek belediyesinden görevlendirilen kişiler kimlerdir?

-Olağanüstü meclis toplantısında; MHP meclis üyesi Ahmet AY’ın belediye işletsin önerisine karşı çıkıp, şimdi aynı noktaya gelmenizin sebebi nedir?

-Bu parkın yapımına harcanan paraların kalem-kalem açıklanmasında ne sakınca vardır?

Bu ve benzeri tüm soruların cevabı ivedi şekilde verilmelidir. Aksi durumda Sakarya büyükşehir belediyesi de Hendek belediyesi de zan altındadır.

Biz yapılan güzel yatırımları takdir etmeyi de biliriz. Yapın ikna edici açıklamanızı onu da seve seve yayınlayalım. Kimsenin aklında acabalar olmasın.  Halk için yapılan hizmeti halk takdir eder. Sorun vatandaşa o paralara yapılan yerden halkımız memnun mu?