Hendek Vadi Emlak
Söğütlü’de cinsel istismarda bulunduğu 14 yaşındaki öğrencisini kaçıran ve 115 gündür her yerde aranan öğretmen ve öğrencisi, Kocaali’de saklandıkları köy evinde yakalandı.

 115 gündür aranıyordu

Söğütlü’de bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yaptığı dönemde, cinsel istismarda bulunduğu 14 yaşındaki öğrencisini 17 Nisan'da kaçıran Mesut T. (34), jandarma tarafından yakalandı. Hakkında tutuklama kararı bulunan öğretmen ve kaçırdığı öğrencisinin Düzce'de bir evde saklandıkları ihbarını alan jandarma, savcılık izniyle evde arama yaptı. Aranan kişileri evde bulamayan jandarma, Mesut T.'nin öğrencisi ile birlikte baskından bir süre önce ayrılarak Kocaali’ye bağlı Kestanepınarı Köyü’ndeki bir yakınının evine gittiğini belirledi.

 

Baskınla yakalandı

Bunun üzerine köy evine baskın düzenleyen jandarma, Mesut T. ve kaçırdığı kızı yakaladı. Gözaltına alınan Mesut T., jandarmadaki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

4 Mart'ta 14 yaşındaki kız öğrencisini alıkoyup cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen Mesut T., olayın ortaya çıkması üzerine kaçmıştı. 24 Mart'ta Sakarya Sulh Ceza Mahkemesi'nce hakkında tutuklama kararı çıkartılan ve öğretmenlikten atılan Mesut T., cinsel istismarda bulunduğu öğrencisini, ailesiyle birlikte tedaviye geldiği Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'nin bahçesinden kaçırmıştı.

 

4 kişi tutuklanmıştı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, kaçırma olayı ile ilgili başlattığı soruşturmada, öğretmenin ağabeyi A.T., yengesi G.A. ile arkadaşları İ.İ. ve S.T., 'cinsel istismar' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarına yardım ettikleri iddiasıyla tutuklanmıştı. Mesut. T. hakkında, 'cinsel istismar' ve 'hürriyetten yoksun kılma' suçlamasıyla Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. İstismara uğradığı iddia edilen öğrencinin, Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde yapılan muayenesinde, ruh ve beden sağlığının bozulduğu yönünde rapor verilmişti.