Hendek Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli sözlerinde ‘’Sakarya İlimizin 3 tane ilçesinden büyük, oy olarak ta, nüfus olarak ta 3 tane ilçesinden büyük Yenimahallemize 2014'te muhtar olduğum 7. Aydan bu tarafa SASKİ ye alt yapı ile ilgili devamlı şekilde şikayetimizi ilettik. Bu insanlar burada sular altında. Allah rızası için gelin şunu yapın, bakın, işte proje yaptık, kredi çekemedik, bugün yapacağız, yârin yapacağız, bizim bir SASKİ müdürümüz var Rüstem Keleş, defalarca görüştük, bakacağız, edeceğiz, demesine rağmen Yenimahalleye hiçbir şey yapılmadı.

Bugünkü gazetede bile Serdivan’a  yağmur suyu yenilemesi için 16,5 milyon yağmursuyu projesi çalışmaları var  onları gösteriyorlar. Hendek’e sıra gelince neden olmuyor, sebebi nedir, yani ne yapmamız lazım. Yeni Mahallenin alt yapısı suyu ile ilgili bu alt yapılarla, bu insanları kurtarmamız için şu su için bile Cumhurbaşkanımıza yazı yazalım da, Rüstem Keleş bunları yapmıyor ondan mı isteyelim. Yazık günahtır. Buna da Cumhurbaşkanımız eğilecekse bizim işimiz bitti demektir.

Rüstem Keleş orada oturuyor orayı burayı yeniledik Karasuyu yeniledik, Akyazı’yı yeniledik, Yeni mahalleye sıra gelince nedir sebebi nedir. Her konuda böyle, Şimdi Alt tarafa gidelim Yıldırım Beyazıt caddesi 2 yıldan beri yağmur suyu yüzünden asfaltı da yapılmadı, yolu da duruyor, başlayamadılar. Şu hale bakın’’ diye sitemlerini dile getirdi.

Yenimahallede vatandaşlar suların göle çevirdiği yollarda geçemedikleri yerlerde bahçe kapılarını kullanmak zorunda kalıyorlar, yada göle dönmüş yollardan ayakkabılarını ellerine alarak geçmeye çalışıyorlar. Vatandaşlar tepkili, Balkandan çekim yapan ekibimize seslenerek ‘’25 senedir bu mahalledeyiz defalarca yetkililere derdimizi anlattık ne yaptıysak çare bulmadılar ‘’şeklinde sitemlerini dile getirdiler.

Mikrofonlarımıza konuşan vatandaşlar Yeni Mahalle vatandaşları 10 dakika yağan yağmurun eziyetini 25 senedir çektiklerini ifade ediyor. Mahallenin alt tarafında bulunan evlerdeki vatandaşlar yağmur sularının gideri olmadığı için mağduru oluyorlar, sular evlere kadar giriyor. SASKİ’ nin burayla ilgili çalışma yapması burada yaşayan vatandaşların mağduriyetini gidererek sorunlarını çözüme kavuşturacaktır.