HENDEK İLÇE MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR 
Bu haber 23 Aralık 2011 Cuma günü eklenmiştir. 7174 kez okunmuştur.

HENDEK İLÇE MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal Yardımlaşma Vakfının katkılarıyla dershaneye gidecek yoksul öğrencileri ilçede 4 dershane bulunmasına rağmen 2 dershaneye yönlendirdiği iddia edildi. 2 dershaneye öğrenci göndermemesi kafalarda soru işareti yarattı.

 

YGS sınavına kısa süre kalmasına rağmen bu girişim ve çalışmaların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geç kalınmış bir uygulama olarak görülmesinin ardından bir de 2 dershaneye verilip 2 dershane görmezden gelinmesi kamuoyunda tartışma başlattı.

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçede bulunan orta öğretim okullarından maddi durumu olmayan öğrencilerin belirlenmesinin ardından Sosyal Yardımlaşma Vakfı belirlenen öğrencilerin dershane ücretlerini karşılayarak katkı sağlayacak.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan ilçede bulunan 4 üniversiteye hazırlık Dershanesinden iki dershaneye gitmeleri konusunda Kaymakam Mustafa Ayhan’dan olur imzası almasının ardından, üçüncü  Dershane olan Anayurt Dershanesi ve İmge Dershanesine öğrenci gönderilmemesi kafalarda soru işareti yarattı. İddiaya göre İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ın imzasıyla okullara gönderilen yazıda 2 dershanenin adı geçerken Anayurt Dershanesi ile İmge Dershanesi’nin adları geçmedi. 2 dershanenin yok sayılması ve bu dershanelere öğrenci gönderilmemesi dershane yönetimlerinin de tepkisine neden oldu.  

 

İmge Dershanesi yönetimi bu duruma tepki göstermekle yetinirken Anayurt Dershanesi yönetimi ise adaletsiz yaklaşım sergilendiğini belirterek konuyu yargıya taşıyacaklarını belirttiler.

HENDEK İLÇE MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR
Yazar: Mehmet KAVİS
Etiketler: Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Burada yazılan yorumlar yazan kişileri bağlar.Haber Hendek sitesi sorumlu değildir...

13 Yorum

ibrahim kınalı -23 Aralık 2011 Cuma
KOKUŞMUŞLUĞA PES
Bu ülkede yıllardır hak,hukuk,adalet diye caka satanlar,söz konusu kendi yandaşları olunca onlar için ne adaletin ne de hukukun bir önemi kalmıyor.Haberi okuyunca gerçekten de insanın pes bu kadarına dememesi elde değil.Adaletten nasipsiz kalanlar unutmayınız ki o adalet bir gün size de lazım olacak.Anayurt Dershanesi yönetimini de bu haksız uygulamanın karşısında sessiz kalmadıkları için de kutluyorum.Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanda farksızdır.Adalet herhalde Alaaddin Çakıcının yumruğu altında olmasa gerek...
nevzat gülcü -23 Aralık 2011 Cuma
tebrik
Bu sesizlik hayıra alamet değildir.İnsanlar mutlaka hukuk önünde haklarını aramalılar. sabır şükür .dua
mine kutsal -24 Aralık 2011 Cumartesi
müdür böyle yaparsa
müdür böyle yaparsa, sonumuz ne olacak. geldiğimiz hale bak. acaba diğer dersanelere de öğrencileri adil bölüştürdüler mi?
melek -24 Aralık 2011 Cumartesi
allah
Allah buyuruyorki; ey iman edenler, içinizden bir kişi yara almışsa biliniz ki o toplumda yara almıştır.
dershane -24 Aralık 2011 Cumartesi
haberi yazdıranlar önce aynaya baksınlar
haberi yazdıranlar önce aynaya baksınlar. kendileri doğru ise başkalarına öyle iftira atsınlar. hendek anadolu lisesine baksınlar 11. sınıf öğrencileri hangi dershaneye gidiyor? onları oraya yönlendiren kim?
Dershane 1 -24 Aralık 2011 Cumartesi
Ne demek o zaman? Niye geri çektiler
Ne demek iftira ise niye geri çekildi. Devam etselerdi ya sonuna kadar. Haklı olan sonuna kadar devam eder demekki haksız olduğunu kendileri de biliyor.
cengaver -24 Aralık 2011 Cumartesi
dersane
Anayurt dersanesi ortakları okullarda öğretmenlik mi yapıyor yoksa dersanelerine öğrencimi ariyor .önce yaptığın yanlışları düzelt
necmi çavuş -25 Aralık 2011 Pazar
anayurtta neler oluyor
anayurt dersanesi onaysız öğretmen çalıştırdı da soruşturma mı açıldı .yoksa ortakları dersanede derlere mi giriyorda göz yumulmadığından yaygara koparyorlar. verdikleri sözü tutmadıkları için mi böyle davranıyorlar
vecmi çavuş -25 Aralık 2011 Pazar
dersanede neler oluyor
Anayurt dersanesi geçen sene 15 öğrenci aldı .sebap kapsamında okullarda sınavlar yapıldı.4 dersane müdürleriğle kaymakam bey toplantı yapar ,hepsi 2500 tl katkı yapacağına zöz verir anayurt sözünü yerine getirmez. şimdi yaygara çıkarır.önce kaymakam beye verdiğin sözü tut. şimdi nasıl olurda sosyal yardımlaşmadan para ve öğrenci isrersin senin sözünün gereğini yapman gerek.söz ağızdan çıkar.
necmi çavuş -25 Aralık 2011 Pazar
sözünü tut .anayurt
Anayurt onaysız öğretmen çalıştırma .yasalara uy.verdiğin sözleri tut. bunun için yaygara çıkarma dersane ilan ettiği fiattan fazla mı para alıyor göz yumulmadığı için fırsatı kazanca çeviriyorlar acaba...
sıradan biri -26 Aralık 2011 Pazartesi
Necmi çavuş
Sayın Necmi Çavuş yorumlarınızı okuyunca kahkahalarıma hakim olamadım bence eletirilerinizi kimlğinizi ve konumunuzu belirtmeden yapmalıydınız.Yani çok ilginç değil mi kaymakamlıkta yapılan toplantının tüm detaylarını biliyor olmanız hatta adı gecen kurumun onaysız personel çalıştırdığı iddasında bulunmanız gercekten kimliğinizin hiç düşünmeden akıllara gelmesiniz sağlıyor.Ama bu yorumunuz kamuoyunu bence aydınlattı gerçekten :)
Nevzat GÜLCÜ -26 Aralık 2011 Pazartesi
Önce yorum Sonra soruşturma
Evet Necmi ÇAVUŞ Sizin bahsettiğiniz onaysız öğretmen yasalara uyma verdiği sözü tutmama ilan ettiği fiyattan fazla ücret alma ile ilgili iki saat önce sizinyazdığınız yorumdan dolayı milli eğitim soruşturma açtı gözünüz aydın iddialarınız çürütüldü. Maalesef bir eksik bulunamadı. Gerçi sizin haberiniz vardır. Ama yinede bilgilendirmek istedim bizi çok yakından takip ediyorsunuz ne de olsa..
orhan ayyıldız -14 Ocak 2012 Cumartesi
başka daha neler var yakında ortaya çıkacak
hendek milli eğitimde sadece bunlar mı var? daha neler var yakında tüm okuyucular takipçiler haberdar olacaklar....

Lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru giriniz:

Diğer EĞİTİM HABERLERİYAZARLAR


En Çok Okunan Haberler


Site İstatistiği
Aktif Ziyaretçi 42

 


Videolar
@ Copyright Haber Hendek Yazılım Ekibi
Her hakkı saklıdır.
Bu Site İzinsiz Kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Akkaya